Hydrofor do domu. Co wybrać? Gdzie go kupić?

Hydrofory to popularne pompy stosowane przede wszystkim w gospodarstwach domowych. W sklepach czeka szeroka gama takich sprzętów. Czym warto kierować się przy zakupie pompy hydroforowej? Gdzie można zamówić najlepsze wyposażenie tego typu w przystępnej cenie?

Pompa hydroforowa, inaczej określana jako hydrofor, jest podstawowym urządzeniem używanym przy pobieraniu wody ze studni o mniejszej głębokości – przy lustrze wody na poziomie nie wyższym niż 8 metrów.

Jaki hydrofor wybrać?

Szeroka gama hydroforów na sprzedaż powoduje, że klienci często mają problem z wyborem odpowiedniego sprzętu tego typu. Pod uwagę warto wziąć wtedy kilka kluczowych parametrów, które określają pracę urządzenia.

Najważniejsze parametry przy wyborze hydrofora:

  • maksymalna wydajność – określa wydajność w litrach na minutę
  • wysokość podnoszenia – wskazuje, na jaką wysokość hydrofor może podnosić pompowaną wodę
  • moc silnika – im większa, tym hydrofor lepiej radzi sobie z pracą
  • maksymalna głębokość ssania – w przypadku hydroforów jest to maksymalnie 8 metrów
  • zasilanie – najczęściej stosowane jest zasilanie 230V
  • średnica króćców tłoczno/ssącego – parametry ważne do montażu
  • materiały – najlepszy wybór to pompa oraz elementy ze stali nierdzewnej, która jest niepodatna na korodowanie

Kompletne zestawy hydroforowe

Przy zakupie odpowiedniego hydroforu do domu można także zdecydować się na zakupienie kompletnego zestawu hydroforowego. To często duża oszczędność pieniędzy, ponieważ zestaw można kupić taniej niż osobne elementy.

Zestawy hydroforowe składają się z pompy hydroforowej, ze zbiornika ciśnieniowego na przechowywanie wody, a także z wyłącznika ciśnieniowego. Wobec tego zawierają one wszystko, co potrzebne jest do pobierania wody.

Aktualnie hydrofory oraz zestawy hydroforowe można zakupić w wielu sklepach. Coraz więcej klientów decyduje się również na składanie zamówień za pośrednictwem internetu. W sieci wybór urządzeń jest bardzo szeroki i można zamówić je w atrakcyjnych cenach.

admin