Jak urządzić ogród przed wejściem do domu?

Czas przebyty od furtki do drzwi naszego domu powinien być uprzyjemniony ładnymi widokami. Pięknie urządzona przestrzeń przed domem będzie wywoływać w nas pozytywne uczucia, a stres będzie znikać z każdym krokiem, wykonanym w stronę drzwi wejściowych. Jeżeli zadbaliśmy o rabaty, które będziemy mijać, idąc równie gustownie urządzoną ścieżką, nasz umysł zacznie chłonąć żywe kolorowe obrazy i wprowadzać dobry nastrój.

Kto ma urządzić ogród przed wejściem do domu?

Radość, jaką odczuwamy, wkraczając na teren swojej posiadłości, jest tym większa, im piękniej ją zagospodarujemy. Prace związane z wykonaniem ogrodu zlecić profesjonalistom z firmy ogrodnicze Ponadczasowe Ogrody. Korzystając ze specjalistycznej firmy masz pewność, że wykonają Wam ogród, który będzie Wam odpowiadał w 100%.

Więcej o firmie Ponadczasowe Ogrody znajdziecie pod linkiem: zakładanie ogrodów Kraków.

Każdy z nas ma inne upodobania. Jednym podobają się kwiaty rabatowe, innym wyłącznie zieleń lub mozaikowo ułożona kostka brukowa. Ważne, by ich widok wzbudzał w nas pozytywne uczucia, byśmy zachłystywali się ich oryginalnością i niepowtarzalnością.

Jeżeli mamy czas i umiejętności aranżacyjne, stwórzmy własnymi rękami oazę przed domem. Dużo będzie zależeć od wielkości powierzchni, którą będziemy mogli zagospodarować. Przy małych krótkich drogach od furtki do domu, niewiele będziemy mogli zdziałać. Jednak i tam można tak wszystko urządzić, by z przyjemnością przejść choćby dwa kroki i nacieszyć się naszym przyrodniczym dziełem.

Piękny ogródek przed wejściem do domu przez cały rok dzięki kwitnącym krzewom

Przestrzeń od furtki do drzwi domu przemierzamy codziennie w jedną i drugą stronę, zatem musimy cieszyć się jej pięknem z obydwu perspektyw i najlepiej przez cały rok. Jeżeli kochamy kwiaty, warto posadzić krzewy, które zakwitną nam w jesienno zimowych miesiącach. Do nich należą:

 • oczar
 • wirginijski
 • pośredni
 • omszony
 • japoński
 • kalina wonna
 • ciemiernik
 • biały
 • wschodni
 • mieszańcowy

Między tymi krzewami sadzimy inne, które będą wiecznie zielone, np.:

 • ognik szkarłatny
 • irga

Ściana z krzewów zabarwiona wonnymi kwiatami

Przed ścianą z krzewów wzdłuż alejki możemy posiać kwiaty, które zdobić będą swymi kolorami i napawać aromatem od wiosny do jesieni. Piaszczysta ścieżka lub brukowany chodnik, wijący się jak wąż bądź dróżka wysypana kolorowym kamieniem to dodatkowy element miłego widoku. Witające nas kwiaty i krzewy, dające moc wrażeń wzrokowych i węchowych wywoła w nas uśmiech, a powrót do domu stanie się bardzo przyjemny.

Alejka prowadząca do domu może być prosta lub w półkolu albo falista. Im więcej metrów od furtki do wejścia, tym więcej fantazji w aranżacji wolnej przestrzeni. Jeżeli dom jest tuż przy furtce, ograniczamy się do upiększenia jego wejścia roślinami w donicach ustawionymi na każdym schodku po obu ich bokach. Można też udekorować drzwi, mocując na nich ciekawą płaskorzeźbę, a pod daszkiem nad nimi zawiesić doniczki z bluszczem lub zwisającymi kwitnącymi dzwonkami.

admin