Pompy dla przemysłu – profesjonalne rozwiązania

Pompy są obecne w każdym sektorze przemysłu: chemicznym, kosmetycznym, spożywczym, przetwórczym, petrochemicznym, branży kosmetycznej, chemicznej.

Pracują w gospodarce wodno-ściekowej, tłoczą wodę w instalacjach dostarczania wody. To specjalistyczne i nowoczesne urządzenia, których zadaniem jest efektywne pompowanie medium. W zależności od zastosowania, warunków środowiska pracy muszą spełniać określone warunki względem wydajności, szczelności, czy materiałów z których są wykonane. Nie dziwi więc fakt, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pomp przemysłowych.

Zróżnicowane i wyspecjalizowane – rodzaje pomp przemysłowych

W zależności od sektora w jakim pracują, pompy przemysłowe muszą spełniać określone wymagania. Pompy pracujące w przemyśle spożywczym muszą spełniać normy higieny. Ich konstrukcja pozwala na szybką czyszczenie i konserwacje, zaś materiał z którego jest wykonana musi być bezpieczna. W przemyśle petrochemicznym, papierniczym, chemicznym czy farmaceutycznym często stosowane są pompy procesowe. Ich budowa jest prosta, a praca bezawaryjna. Inną popularnym w przemyśle rodzajem pomp są pompy odśrodkowe, pracują praktycznie w każdym sektorze – najczęściej stosowane do tłoczenia kwasów, zasad, ścieków. W przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym coraz częściej spotykane są pompy z elastycznym wirnikiem. Te mają zdolność do płynnego tłoczenia gęstych, a zarazem delikatnych mediów. Pompy zębate to popularne pompy przemysłowe odpowiednie do tłoczenia cieczy o różnej lepkości. Często stosowane są do tłoczenia farb, lakierów, detergentów. Inną grupą pomp pracującą w aplikacjach przemysłowych są pompy dozujące. Te w zależności od swojej charakterystycznej zapewniają precyzyjne podawanie określonej objętości medium. Tego rodzaju pompy znajdziemy w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, czy w procesach oczyszczania ścieków, uzdatniania wody, a także stacjach myjących. Prawidłowy dobór urządzenia wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej dotyczącej pomp, możliwości zastosowań, jak i warunków panujących w danej aplikacji.

admin