Wybór sukni dla druhen

Dokonywanie wyboru sukni dla druhny może być często znacznie trudniejsze niż wybór sukni dla panny młodej. Wynika to między innymi z konieczności szukania takich sukien, które nie przyćmią sukni ślubnej panny młodej, a także będą utrzymane w ramach spójnej koncepcji.

Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na wybór sukni dla druhny dopiero, gdy panna młoda dokona wyboru sukni ślubnej. Wówczas wie się jaka jest stylistyka czy krój wybranej sukni ślubnej. Pozwala to wybrać taką suknię, która z jednej strony będzie spójna z kreacją panny młodej, ale będzie również spełniała oczekiwania druhny. Nie zaszkodzi również konstruowanie wyboru sukni dla druhny z panną młodą, co pozwala ograniczyć ewentualne nieporozumienia.

Jakiej sukni nie wybierać?

Przy wybieraniu sukni dla druhny warto jest kierować się pewnymi, ogólnymi zasadami. Po pierwsze nie powinno się wybierać sukni w kolorach bieli czy ecru, gdyż są to kolory tradycyjnie zarezerwowane dla panny młodej. Oczywiście niewskazany jest również kolor czarny. Jeśli chce się wybrać takie kolory sukni wówczas zdecydowanie warto jest skonsultować się z panną młodą. Obecnie zdecydowanie się nawet na mniej typowe suknie dla druhen nie jest czymś niespotykanym, co wynika z większej swobody w podchodzeniu do organizacji ceremonii ślubnych. Natomiast sukienki dla druhen, które nie są zbyt krótki czy nadmiernie wydekoltowane to zdecydowanie wskazany wybór w przypadku ceremonii w kościele.

Suknia dopasowana do druhny

Podobnie jak w przypadki panny młodej również w przypadku druhny ważne jest, by suknia była dopasowana do gustu oraz figury. Oczywiście przy wyborze sukni dla druhny będą występować ograniczenia, choćby związane z wyborem stylistyki sukni przez panną młodą. Jednak wybór nadal będzie bardzo duży w kontekście również kroju czy długości sukni. Jeśli chce się wybrać suknie zgodne z trendami wówczas warto decydować się na średnią długość sukni, która posiada jednolity kolor oraz prosty wzór.

admin