Zastosowanie marihuany

Konopie indyjskie były hodowane już w czasach starożytnych ze względu na wykorzystanie ich do produkcji włókien, ubrań w Japonii były znane tysiące lat przed naszą erą, dodatkowo warto zwrócić uwagę iż były popularne także w starożytnych Chinach oraz Indiach.

Były wykorzystywane także jako przyprawa, często były wykorzystywane w różnego rodzaju obrzędach religijnych. W starożytnych Chinach stanowiły przykładowo dodatek do różnego rodzaju kadzideł wykorzystywanych w celach religijnych.

Zastosowanie marihuany

Wykorzystanie marihuany w leczeniu

Obecnie marihuana jako środek leczniczy wykorzystywana jest w wielu krajach, w USA czy Kanadzie obecnie dąży się do coraz szerszej legalizacji, w USA w coraz większych ilości stanów możemy zakupić ją legalnie. Oczywiście prowadzonych jest wiele badań, które wskazują iż może być stosowana w leczenie bólu przewlekłego. Dodatkowo także pomaga się skupić osobom które cierpią na ADHD. Naukowcy zwracają uwagę iż może być także pomocna w przypadku jaskry, jest ta choroba która prowadzi do ucisku gałki ocznej co może wywoływać się przewlekły ból u wielu osób, dlatego też w tym przypadku zastosowanie marihuany może okazać się dużą ulgą.

Naturalnie jest to także środek wykorzystywany w przypadku zapalenia stawów, możemy znaleźć ją pod postacią kremów czy też balsamów które możemy wcierać w w naszą skórę. W przypadku osób starszych znajduje zastosowanie także w leczeniu chorób Alzheimera oraz Parkinsona w tym przypadku można zmniejszyć skutecznie drżenie oraz ból, działa ona także rozluźniająco, dlatego też osoby starsze mogą stosować się jako bardzo skuteczny lek na sen.

Coraz więcej krajów pozwala na uprawę marihuany często są to oczywiście małe uprawy gdzie możemy hodować kilka roślin na własny użytek, oczywiście potrzebny jest wówczas odpowiedni sprzet do uprawy marihuany sklep który posiada tego rodzaju wyposażenie z pewnością będzie mógł zaoferować nam odpowiednie oświetlenie. Możemy wykorzystać także specjalne donice jak również ziemię w której roślina ta będzie się najlepiej rozwijała. Oczywiście nie możemy zapominać także o nawozach, dostarczaniu roślinie niezbędnych składników odżywczych do wzrostu.

admin