Wykonanie docieplenia budynku. Bardzo ważne jest zwiezienie w jedno miejsce wszystkich materiałów potrzebnych do wykonania pracy. To przyspiesza wykonanie usługi i jest o wiele bezpieczniejsze. Bardzo ważne jest to żeby przygotować rynny, które mają się znaleźć na budynku.

Wielu klientów o tym zapomina i później trzeba czekać aż zamówią to, co jest potrzebne. Do przyklejenia płyt styropianowych lub wełny mineralnej wykorzystuje się specjalny klej. Musi to być klej odporny na warunki atmosferyczne oraz na wilgoć. Po przyklejeniu powierzchnie płyt trzeba zetrzeć papierem ściernym. Na to wszystko kładziemy siatkę, która później będzie tynkowana. Cały proces może trwać od kilku do kilkudziesięciu dni. Wszystko będzie zależne od tego, jakie zlecenie mamy zrealizować. Podejmujemy się dociepleń małych domów jednorodzinnych jak i dużych bloków mieszkalnych. Termin realizacji i zmagazynowanie niezbędnych materiałów w tych dwóch przypadkach jest różne.

Do wygnania ocieplenia potrzebujemy takich materiałów jak:
-styropian,
-wełna mineralna,
– siatka,
– narożniki,
– klej,
– grunt,
– tynk,
– siatka.

Do wykonania ocieplenia używamy sprawdzonych materiałów pochodach od znanych w całym kraju firm, dlatego izolacja jest trwała i w stu procentach spełnia swoje przeznaczenie.

Przygotowanie podłoża pod docieplenie
To bardzo ważne żeby podłoże było suche, nośnie oraz czyste. Wszystko, co wpływa na pogorszenie przyczepności musi być wcześniej usunięte. Przydają się specjalne środki głęboko penetrujące zwiększające przyczepność. Warto wykonać próbę nośności poprzez przyklejenia płyty styropianu i po kilku dniach sprawdzenie czy się dobrze trzyma. Jeśli wszystko jest w porządku to można działać dalej.

Przyklejenie styropianu
Do klejenia wykorzystuje się klej przeznaczony do styropianu, w którym będzie można zatopić siatkę. Może to być również klej uniwersalny. Na siatce będzie znajdował się tynk. Wszystko musi trzymać się bardzo dobrze, ponieważ ciężar będzie dość duży. Na samym końcu wybiera się kolor elewacji tak żeby pasowała do domu.