Brama otwierana w domu

Ogrodzenie domu zwiększa nasze bezpieczeństwo i poprawia ogólny komfort mieszkańców. Łączy się również z koniecznością montażu bramy wjazdowej. Wiele osób obawia się tego elementu.

Bramy kojarzą nam się z koniecznością wysiadania z samochodu w celu ich otwarcia i pilnowaniem czy brama jest właściwie zamknięta. Na szczęście nowoczesna technologia wychodzi naprzeciw tym rozterkom. Dobrze dobrany napęd do bramy rozwiązuje wszystkie problemy związane z jej otwieraniem i zamykaniem. Do jakiej bramy można zamontować napęd? Czy jego używanie jest trudne?

Brama otwierana w domu

Brama garażowa: Otwieranie bramy bez wychodzenia z samochodu

Montaż napędu do bramy ma na celu zwiększenie naszego komfortu. O ile w czasie ładnej letniej pogowy wyjście z samochod w celu otwarcia a później zamknięcia bramy nie stanowi większego problemu, o tyle zimą, podczas śnieżycy, deszczu lub po prostu w chłodny dzień nie jest to już tak przyjemne zadanie. Dodatkowo otwieranie i zamykanie bramy zabiera nam nasz cenny czas, którego zwykle, szczególnie rano, nam brakuje. Te kilka cennych minut można zaoszczędzić montując automaty do bram. Dzięki nim brama otworzy się po kliknięciu przycisku na pilocie i zamknie automatycznie, chwile po naszym przejeździe. Co ważne to wygodne rozwiązanie można zamontować do niemal każdej bramy. Wcale nie musimy w tym celu wymieniać ogrodzenia czy jakoś szczególnie go modernizować.

Jak działa automat do bram?

Napędy do bram można zamontować w niemal każdej bramie. Jeśli jednak dopiero planujemy budowę ogrodzenia warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Duże znaczenia ma tutaj między innymi szerokość działki. Jeśli brama stanowi jedynie niewielki fragment tej części ogrodzenia, warto pomyśleć o przesuwnej bramie. W ten sposób napęd uruchomi otwieranie się bramy, która przejedzie po specjalnej szynie umieszczonej równolegle do ogrodzenia. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli podjazd nie jest zbyt duży. Jeśli jednak działka jest wąska można zamontować automat do bram, który otworzy ją na zewnątrz lub do środka.

Napędy sprawdzają się również w przypadku bram garażowych. Wiele osób rezygnuje z codziennego parkowania samochodu w garażu, bo nie mają ochoty na każdorazowe otwieranie bramy. Dzięki napędowi do bramy ta wymówka przestaje mieć znaczenie. Napęd do bramy garażowej ułatwia jej otwieranie i zamykanie. Dzięki temu rozwiązaniu zimą z garażu ucieka mniej ciepła, a latem nie spada do jego wnętrza gorące powietrze z zewnątrz. Automaty do bram garażowych zwiększają również nasze bezpieczeństwo. Dzięki nim mamy pewność, że brama jest dobrze zamknięta i nikt nie dostanie się do wnętrza garażu lub domu bez naszej wiedzy.

admin