Czy samemu można zaprojektować wnętrze mieszkania?

Wielu z naszych rodaków odkłada ciężko zarobione pieniądze by móc w końcu ziścić swój wymarzony plan, marzenie, jakim jest kupno własnego mieszkania.

Niestety smutnym faktem jest to, że znaczna większość kupowanych mieszkań jest kupowane na kredyt brany nieraz nawet na trzydzieści lat. Nieważne czy na kredyt, czy za gotówkę, każda z takich osób będzie stała przed decyzją o tym, czy samemu urządzić owe mieszkanie czy może jednak pokusić się o usługę od profesjonalisty w postaci zaawansowanego projektu wnętrza. Powstaje pytanie, czy zwykły Kowalski może podjąć się zaprojektowania wnętrza na własną rękę? Odpowiedź brzmi oczywiście twierdząco, ponieważ wbrew pozorom nie jest to nic trudnego, należy jednak pamiętać o kilku, naprawdę podstawowych zasadach, a resztę podpowiedzieć powinno nam poczucie estetyki. Jakie są to zasady? Na co należy uważać?
Przede wszystkim, pierwszym elementem jest wybór mebli oraz ich rozmieszczenie w danych pomieszczeniach. Można do tego wykorzystać darmowe programy komputerowe. Bardzo często popełnianym błędem jest pomalowanie ścian już na samym początku. Dlaczego? Otóż ustawienie mebli, a także ewentualne późniejsze zmiany będą wiązały się z dużym ryzykiem uszkodzenia powierzchni farby, co będzie niestety wiązało się z dodatkowymi kosztami i koniecznością wydłużenia czasu zakończenia całego procesu. Czy samemu można zaprojektować wnętrze mieszkania?

Istotnym jest również fakt, że próbka farby na puszcze może okazać się zupełnie innego odcieniu po nałożeniu na naszą ścianę.

Najgorszym scenariuszem jest sytuacja, w której meble i akcesoria wprost zlewają się ze ścianami. Istotną rzeczą jest również odpowiedni dobór źródeł światła. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy doprowadzić do sytuacji w której w danym pomieszczeniu będzie tylko jedno źródło światła. Tyczy się to przede wszystkim pomieszczeń, w których nie ma okien, a więc źródła naturalnego światła. projektanci wnętrz trójmiasto z chęcią podejmą się zadania wykonania dla nas projektu, więc jeśli nie czujesz się na siłach, koniecznie się z nimi skontaktuj.

admin