Czym się kierować wybierając nagrobek dla bliskiej osoby

Proces wyboru nagrobka dla bliskiej zmarłej osoby może wiązać się z wieloma decyzjami.

Trzeba zdecydować, jaki rodzaj nagrobka wybierzemy, z jakiego kamienia powinien on być wykonany, aby był trwały i nie wymagał skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Trzeba również wybrać czcionkę dla napisu na nagrobku, epitafium, rodzaj grawerowania.

Czym się kierować wybierając nagrobek dla bliskiej osoby

Wysokiej jakości nagrobek z granitu przetrwa wiele lat

Jest kilka ważnych kryteriów, o których należy pamiętać przy wyborze rodzaju pomnika, którego chcesz użyć do oznaczenia grobu bliskiej osoby. Te względy, wraz z osobistymi preferencjami, pomogą ci zdecydować, jaki nagrobek wybierzesz. Pełny pomnik składa się z nagrobka i podstawy, płyta wierzchnia służy do przykrycia grobu. Najczęściej spotkamy się z nagrobkami wykonanymi z granitu, ponieważ ten kamień jest niezwykle trwały, odporny na pękanie, zarysowania, odbarwienie i wszelkie uszkodzenia. Granit znajdziemy również w wielu odmianach kolorystycznych i w pięknych wzorach, jak czarny, szary, brązowy, beżowy, niebieski, zielony, czerwony, różowy, żółty.

Napis może znajdować się na kamieniu lub na tabliczce przymocowanej do nagrobka. Możemy również wybrać pomnik pojedynczy, lub podwójny, zazwyczaj dla par małżeńskich. Generalnie pomnik jest budowany i opisywany w momencie śmierci pierwszego małżonka, pozostawiając na pomniku miejsce na dodatkowy napis o odejściu drugiej osoby. Wielu kamieniarzy sugeruje wybór granitowego nagrobka, ponieważ jest to najtrwalsza opcja kamienia naturalnego, który przetrwa przez wiele lat. Również napis, epitafium czy wygrawerowany wizerunek powinien być odpowiedniej jakości, trwały i dobrze widoczny.

Zainwestuj w wysokiej jakości granitowe nagrobki (Kamso Kraków) to firma kamieniarska z dużym doświadczeniem. Granit może wytrzymać bez problemów najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne, nie jest również podatny na szybką erozję, jak niektóre inne opcje kamienia. Dodatkowo nagrobek z granitu wymaga tylko niewielkiej konserwacji, aby wyglądać dobrze przez długi czas, jest to także kamień dostępny w szerokiej gamie kolorów i wykończeń, aby spełnić oczekiwania osoby zamawiającej nagrobek.

admin