Do czego służą kamery 360 stopni?

Obecnie amatorzy filmowania mogą korzystać z różnych nowoczesnych technologii takich jak przykładowo kamery 360 stopni, dzięki którym będziemy mogli i filmować obraz który nas otacza.

W tym przypadku kamera obraca się wokół swojej osi rejestrując obraz, oczywiście obecnie kamery posiadają wysoką rozdzielczość, możemy filmować w rozdzielczości 4K, co zapewnia bardzo dobrą jakość, możliwość odwzorowania różnych detali. Możliwość zastosowania takiej kamery jest bardzo szeroka od zdjęć amatorskich po profesjonalne, z pewnością może być to kamera która będzie wykorzystywana w budownictwie czy też geologii.

Do czego służą kamery 360 stopni?

Kamery 360 stopni do zastosowań profesjonalnych

Z pewnością będzie to bardzo pomysł jeżeli będziemy chcieli wykonać profesjonalne zdjęcia terenu, mogą być pomocne w przypadku wykonywania zdjęć na potrzeby geodezyjne, kiedy będziemy się i poznać układ terenu. Także w przypadku budownictwa gdzie będziemy musieli wybrać teren pod budowę czy też zobaczyć jak wygląda konkretna działka. Oczywiście wiele zastosowań tego rodzaju kamer to zastosowanie amatorskie, obecnie są one coraz tańsze więc trafiają coraz częściej w ręce osób które amatorsko zajmują się fotografią czy też filmowaniem. Znajdziemy także modele które możemy podłączyć do telefonu komórkowego.

Oczywiście tego rodzaju będziemy mogli obsługiwać za pomocą komputera czy telefonu komórkowego dzięki możliwości komunikacji po przez bluetooth lub też WiFi. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić kadrowanie naszej kamery, wykonać różnego rodzaju poprawki. Oczywiście możemy się także komunikować za pomocą kabla. Kamery posiadają także łącza kart pamięci, warto zwrócić uwagę aby w przypadku wielu obiektywów kupić jak najszybszą kartę która będzie pozwalała na zapis wielu ścieżek w wysokiej rozdzielczości.

Oczywiście możemy zakupić różnego rodzaju kamery 360 stopni w cenie od nawet kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy, w zależności od tego do czego będziemy używali kamery, warto wejść na stronę sklepu insta360.com.pl/pl/10-kamery. Możemy znaleźć tam wybór różnych kamer 360, które posiadają różne parametry, z pewnością dobierzemy kamery do zastosowań profesjonalnych jak również amatorskich. To szansa na uzyskanie także niesamowitych zdjęć, które będzie można przeglądać za pomocą specjalnych okularów.

admin