Jak działają bramy przesuwne na rolkach

Bramy przesuwne na rolkach są używane przede wszystkim do ogrodzeń z ogniw łańcuchowych w celu zminimalizowania ilości miejsca zajmowanego przez bramę wjazdową.

Bramy te przesuwają się równolegle do linii ogrodzenia za pomocą systemu torowo-kołowego. Ramy bram są spawane i w zależności od rozmiaru mogą być również usztywniane i kratowane. Wykończenie bramy musi być szersze niż rozmiar otworu, aby uwzględnić tylne rolki, które są przykręcone do ramy bramy.

Jak działają bramy przesuwne na rolkach

Jaką funkcję pełni rolka bramy

Bramy tego typu nie wymagają szerokiej przeciwwagi jak brama samonośna. Wysokość bramy jest krótsza od ogrodzenia, aby uwzględnić wybrany nośnik rolek, który znajduje się pod bramą. Bramy przesuwne zajmują mniej miejsca niż typowe bramy wahadłowe. Są również niedrogie w porównaniu z bramami V-track i bramami samonośnymi. Projekt jest prosty i zawiera wiele łączników, które po prostu skręcają się ze sobą, dzięki czemu projekt jest możliwy do wykonania dla majsterkowiczów. Brak przeciwwagi na ramie bramy umożliwia ciasne pasowanie. Naprawy i regulacje można łatwo wykonać za pomocą standardowych narzędzi, które znajdziemy w każdym domu.

Wsporniki rolek montowane pod bramą uniemożliwiają montaż bramy blisko podłoża. Chociaż niewiele zwierząt może przecisnąć się przez szczelinę 7 do 15 centymetrów, nadal może to być problematyczne. Rolki prowadzące i wózki do rolek są również podatne na blokowanie przez śnieg, błoto, rośliny i żwir. Tego typu bramy najlepiej sprawdzają się na podjazdach asfaltowych lub betonowych, czy też z kostki brukowej. działają najlepiej na równych powierzchniach. Bramy rolowane nie mogą być zautomatyzowane. Jeśli w przyszłości chcesz zautomatyzować bramę przesuwną, rozważ zamiast tego użycie bramy samonośnej.

Zadaniem, jakie ma rolka bramy, pojedyncza lub podwójna, jest utrzymanie ciężaru po stronie zapadki bramy. Utrzymują również bramę w jednej linii ze słupkiem zatrzasku. Najprościej jest je przykręcić, jednak rozważ łączenie części za pomocą złączki. Istnieje wiele czynników i zmiennych używanych do określenia rozmiaru i typu nośników, których należy użyć. Waga, rozmiar i ukształtowanie terenu będą miały wpływ na wybór rolek. W razie wątpliwości wybierz cięższy model.

admin