Jak zapobiegać awariom instalacji wodno kanalizacyjnych?

Instalacja wodno kanalizacyjna o którą dbamy z pewnością będzie nam służyła przez wiele lat. Warto pamiętać o podstawowych zasadach użytkowania. Nie używaj swojej toalety jako kosza na śmieci, szczególnie niekorzystne będzie wylewanie oleju, i wrzucanie odpadów kuchennych.

Niektórzy przyzwyczajeni są do spuszczania w toalecie włosów, produktów higienicznych, ręczników papierowych czy gumy, ale zamiast tego przedmioty te należy wyrzucić do kosza na śmieci. Jeśli spłukasz te materiały w toalecie, będzie to tylko kwestia czasu, zanim poważnie zatkasz toaletę. Regularnie sprawdzaj muszle klozetowe i zbiorniki pod kątem wycieków i pęknięć.

Prostym sposobem na przetestowanie toalety pod kątem wycieków jest dodanie do zbiornika kilku kropel czerwonego barwnika spożywczego. Odczekaj około godzinę, a następnie wróć, aby to sprawdzić. Jeśli woda w muszli klozetowej jest czerwona, oznacza to, że woda wycieka ze zbiornika. Łatwo temu zaradzić poprzez wymianę uszczelki.

Co z robić jednak w nagłych wypadach, przykładowo jeśli wygląda na to, że toaleta zacznie się przepełniać, zdejmij pokrywę zbiornika i naciśnij zawór spłukiwania, aby zatkać otwór na dnie zbiornika. Zapobiegnie to przepełnieniu toalety i da ci trochę czasu na określenie źródła problemu.

Możliwe, że postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, nie napotkasz zbyt poważnych problemów z hydrauliką domową. Ale jeśli napotkasz problemy i nie masz czasu, zasobów ani wiedzy, aby zaradzić tej sytuacji, zadzwoń do naszych eksperta. Niekiedy bowiem potrzebne będzie przepychanie rur Warszawa to miasto gdzie znajdziemy wiele firm oferujących profesjonalne usługi hydrauliczne. W razie problemu szybko dojadą na miejsce i usuną wycieki. Awaria systemu wodno kanalizacyjna może być dużym problemem, jeżeli nie będziemy mogli odciąć dopływu wody może ona poczynić szkody nie tylko w naszym mieszkaniu, ale także u sąsiadów. Może się to wiązać z dużymi kosztami, usunięcia następstw zalania. Dlatego też warto raz na pewien czas sprawdzać stan naszej instalacji.

admin