Lekkie buty ochronne – jakie wybrać?

Porządna odzież robocza jest dostępna w sklepach tradycyjnych oraz internetowych. Zanim ktoś zdecyduje się na zakup w którymś sklepie, warto najpierw dokładnie porównać oferty cenowe różnych sklepów oferujących tego typu akcesoria.

Czasami bowiem odzież ochronna jest sprzedawana w niezwykle przystępnych cenach i wtedy zakup jest bardzo opłacalny. Z drugiej jednak strony odzież tego rodzaju to jedna z rzeczy, przy zakupie których nie powinno się kierować ceną. Powinna być ona przede wszystkim trwała i wytrzymała. W niektórych sklepach odzież BHP sprzedawana jest po wyjątkowo wysokich cenach. Spowodowane jest to wieloma czynnikami.

Jednym z nich jest to, że zazwyczaj takie sklepy mają w swojej ofercie wyłącznie produkty porządne, które zostały wyprodukowane przez znane firmy i dlatego też ich odzież robocza jest dużo droższa. Warto jednak kupować lepsze produkty, ponieważ dobra odzież ochronna jest dużo bardziej wytrzymała, a tym samym jej noszenie ma o wiele większy sens.

Nie opłaca się bowiem kupować taniej odzieży, która od razu się zniszczy. W wielu firmach wykorzystywane jest specjalistyczne obuwie robocze, które ma chronić nogę pracownika.

Przykładowo na budowie tego rodzaju obuwie ma chronić nogę pracownika, przed przebiciem przykładowo gwoździem. Bardzo popularne są także buty z wzmacnianymi noskami, które zapobiegają wgnieceniu. Przykładowo pracownicy magazynu którzy korzystają z wózków noszą tego rodzaju obuwie. W zakładach chemicznych spotkamy obuwie olejoodporne, które będą chroniły nogi przed działaniem różnego rodzaju środków chemicznych. W sklepach z odzieżą roboczą możemy spotkać także buty ochronne damskie lekkie, które mogą przydać się przykładowo w laboratoriach. Dobre obuwie robocze nie jest tanie, ale nie powinno się oszczędzać w przypadku tego typu artykułów. W końcu najważniejsze jest zdrowie i warto o tym pamiętać. Czasami bowiem pracodawcy nie gwarantują swoim pracownikom darmowego obuwia i muszą oni zakupić buty robocze w swoim własnym zakresie. Niektórzy nie robią tego, gdyż nie zdają sobie sprawy, że jeżeli obuwie wzmacniane nie będzie przez nich noszone w czasie pracy, to tym samym łamią regulamin i mogą zostać wyciągnięte z tego różne nieprzyjemne dla nich konsekwencje.

admin