Lwów – miasto warte odwiedzenia

Lwów to miejsce bardzo często i tłumnie odwiedzane przez turystów z Polski. Powody, dla których tak wiele osób wybiera to piękne miasto za cel podróży, mogą być bardzo różne. Zależą od indywidualnych upodobań i charakteru danego turysty. Warto jednak wyróżnić kilka o niebagatelnym znaczeniu dla większości turystów podążających w tamte strony.

Niegdyś Lwów był nazywany polską Florencją, jako potężny ośrodek kulturalny i naukowy oraz za sprawą pięknych zabytków zdobiących to miasto, Spacerując ulicami, co krok można zachwycać się urokliwymi dziełami architektonicznymi. Kamienice, kościoły i inne obiekty sakralne, gmach opery czy uniwersytetu to przykłady imponujących budowli. Z każdą z nich wiążą się ciekawe historie i anegdoty, dlatego dobrze jest zwiedzać miasto w towarzystwie dobrego przewodnika, który przeniesie turystę w klimat lat minionych.

Wiele jest we Lwowie miejsc, przy których warto się zatrzymać. Punktem obowiązkowym polskich wycieczek jest Cmentarz Łyczakowski. To jedna z narodowych nekropolii, gdzie pod wspaniałymi nierzadko nagrobkami pochowani wybitni reprezentanci polskiej nauki, literatury, przemysłu czy kultury. Znajdziemy tu również powstańców i przedstawicieli lwowskiego mieszczaństwa różnych profesji, często zasłużonych dla społeczeństwa. Wszystko w malowniczej scenerii, pośród wybitnych rzeźb m.in. dłuta Juliana Markowskiego. Częścią tej nekropolii jest Cmentarz Obrońców Lwowa, gdzie spoczywają słynne lwowskie Orlęta.

Lwów to miejsce obowiązkowe dla wszystkich miłośników Kresów: http://www.kresy.com/ oraz osób zainteresowanych historią. Na tym jednak nie kończą się jego walory.

Dużym atutem są ceny o wiele niższe niż w Polsce. Żywność czy usługi tej samej jakości można pozyskać o wiele taniej. Do Lwowa nie jest daleko, położony jest on bowiem w pobliżu granicy z Polską. Z tego względu jest dobrym miejscem na weekendowy wyjazd. Nie trzeba więc brać długiego urlopu, by wybrać się w tamte strony. Na ofertę biur podróży też nie można narzekać – znalezienie wycieczki do Lwowa w dogodnym dla siebie terminie, z dowolnego miejsca Polski nie stanowi żadnego problemu. Samodzielna organizacja wyjazdu też nie jest zadaniem trudnym.

Trzeba jednak pamiętać o posiadaniu ważnego paszportu, gdyż Lwów leży na Ukrainie, a ta nie należy do strefy Schengen.

admin