Makrama czyli dekoracyjne wiązanie węzłów ze sznurka

Makrama to sposób wiązania sznurków w węzły w taki sposób, aby tworzyły użyteczny lub dekoracyjny kształt. Wybór odpowiednich materiałów i upewnienie się, że masz dobre miejsce do pracy, pomoże Ci właściwie rozpocząć projekt.

Oglądanie niesamowitej makramy i decydowanie się na rozpoczęcie tego dekoracyjnego rzemiosła nigdy nie było łatwiejsze dzięki mediom społecznościowym i sieci, w których znajdziemy wiele projektów i wskazówek do robienia makramy. Wiele kobiet na całym świecie zamienia swoje rzemiosło w biznes i zarabia na dzieleniu się kreatywnością z innymi. Media społecznościowe to także doskonała platforma do nauki nowych technik, dzielenia się wskazówkami i poznawania innych fanów makramy. Zanim ktokolwiek rozpocznie swoją podróż makrama, zarówno dla zabawy, jak i dla zawodu, musi opanować materiały, z których chce korzystać. Tradycyjnie wyglądający sznurek do makramy jest złożony z trzech splecionych ze sobą nici, aby utworzyć jednolity wygląd liny. Ten sznur jest idealny dla początkujących i pozwala uzyskać klasyczny wygląd makramy. Po rozłożeniu tworzy falistą frędzle, dobrze trzyma kształt i ma małą tendencję do splątania podczas pracy rękami.

Sznurek bawełniany o średnicy pięciu milimetrów to idealny rozmiar, aby zrobić ładne średniej wielkości dekoracje do zawieszenia na ścianie, więc działasz szybciej niż z 3 mm, i ma wygodny średni splot, dzięki czemu można go ostrożnie rozłączyć i ponownie zapleść kilka razy, zanim straci swoje właściwości. sznurki do makramy są zwykle liną 3-nitkową (czasami nazywaną 3-warstwową), w której nici są skręcone wokół siebie. Lina do makramy jest na ogół mocniejsza niż sznurek, a po jej rozkręceniu daje to zabawną, falistą grzywkę, dzięki czemu świetnie nadaje się do dodawania tekstury do pracy. Ponieważ jest silniejszy, zwykle używa się go do mebli lub elementów, które będą musiały udźwignąć znaczną wagę. Rozpoczynając nowy projekt, ważnym pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego włókna. Może to być bardzo zabawny i ekscytujący proces, ponieważ istnieje tak wiele opcji, ale może być również nieco przytłaczający, jeśli nie wiesz od czego zacząć. Warto odwiedzić kilka sklepów oferujących w sprzedaży sznurki do makramy i wybrać opcję, która najbardziej nam odpowiada.

admin