Membrana a folia dachowa – co warto wiedzieć, wybierając izolację dachu?

Membrany i folie dachowe to swego rodzaju alternatywa dla tradycyjnej izolacji dachu z papy lub pełnego deskowania.

Materiały A&P Folie świetnie izolują przed czynnikami atmosferycznymi i wilgocią, jak również są znacznie szybsze w montażu. Jednak stojąc przed wyborem izolacji dla przykrycia dachowego, warto znać różnice między folią paroizolacyjną a membraną dachową.
Zarówno folia, jak i membrana mają właściwości izolacyjne, jednak w rzeczywistości są to dwa odmienne materiały. Membrany układane są po zewnętrznej stronie ocieplenia, więc tworzą warstwę oddychającą. Chronią izolację termiczną przed zawilgoceniem, zapobiegają przedostawaniu się wody z zewnątrz, jednocześnie przepuszczając parę wodną, znajdującą się wewnątrz budynku.
A&P Folie w swojej ofercie posiada membrany zarówno trzy oraz czterowarstwowe. Ilość warstw decyduje o ich wytrzymałości – membrany z większą ilością powłok są znacznie odporniejsze i mniej podatne na rozerwanie. Każda z warstw posiada stabilizatory UV, które znacząco spowalniają proces starzenia się materiału i przedłużają ich żywotność.
Folie paroizolacyjne układa się z kolei po wewnętrznej stronie ocieplenia. Są doskonałym zabezpieczeniem przed wilgocią, tak obecną w mieszkaniu. Zapobiegają zawilgoceniu izolacji termicznej dachu, która po dostaniu się do jej struktury wody, traci swoje właściwości izolacyjne.

Membrana a folia dachowa - co warto wiedzieć, wybierając izolację dachu?

Atestowane paroizolacje A&P Folie dają gwarancję długoletniej ochrony przed wilgocią oraz wiatrem.

Dodatkowo ich zbrojenie siatką PP powoduje, że zabezpieczają też budynek przed stratami ciepła. Ich łatwość w montażu oraz elastyczność powoduje, że są dostępne dla każdego.
Wybierając izolację dachu, warto kupować materiały tylko od sprawdzonych firm i producentów. Daje to pewność, że posiadają one wymagane atesty, a przypisywane im właściwości są potwierdzone badaniami technicznymi. A&P Folie to gwarancja dobrego wyboru i skutecznej izolacji na lata.

admin