Na co należy zwrócić uwagę wynajmując lokal na biuro czy siedzibę firmy

Z pewnością wynajmując nowe biuro dla swojej firmy zwracamy uwagę na dwa aspekty, a jest to oczywiście lokalizacja, oraz koszt najmu.

Ważna jest także wielkość biura, a zależy od tego, ilu pracowników posiadamy na stałym etacie, oraz jaki charakter ma nasza działalność. Jeśli zatrudniamy pracowników do prac dorywczych, czy też przyjmujemy w biurze klientów, możemy potrzebować większej powierzchni biurowej do dyspozycji. Ważne jest także rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, może być to przykładowo duża sala konferencyjna, czy też pokoje lub boksy dla naszych pracowników oraz duże biuro dla kierownika, managera, lub też dyrektora. Niekiedy też lokalizacja może zejść na drugi plan, jeżeli charakter naszej pracy nie wymaga kontaktu z naszymi klientami, jednak będziemy potrzebowali miejsca do pracy. Kiedy poszukujemy lokalu w popularnym miejscu, należy mieć na uwadze fakt, iż będzie on droższy ze względu na duże zainteresowanie wynajmujących. Lokalizacja w centrum miasta jest jednak ważna dla wielu firm, ponieważ wiąże się z pewnego rodzaju prestiżem. Na co należy zwrócić uwagę wynajmując lokal na biuro czy siedzibę firmy

Czasem adres biura odgrywa istotną rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy.

Obecność innych firm w biurowcu może także przyciągać innych klientów, którzy zainteresowani usługami pobocznymi. Mogą w takiej sytuacji skorzystać także z oferty naszej firmy. Powinniśmy zwrócić dużą uwagę na warunki najmu lokalu, chodzi tutaj o umowę, a jej zapisy powinny chronić zarówno właściciela, jak i firmy wynajmujące. W umowie należy określić wszystkie zasady, koszty, oraz okres wynajmu lokalu. W umowie określa się także charakter prowadzonej działalności, właściciel lokalu może przykładowo upewnić się, iż nie prowadzimy działalności uciążliwej, tak jak przykładowo chińska restauracja czy długo otwarty bar. Również za pośrednictwem Internetu znajdziesz powierzchnie biurowe i handlowe do wynajęcia – biura.online pomogą znaleźć odpowiedni lokal. W przypadku wynajmu biura zwracamy także uwagę na miejsca parkingowe łatwo dostępne dla nas i naszych klientów. W dużych miastach, gdzie możemy mieć problem z zaparkowaniem samochodu, będzie to niewątpliwy atut wynajmowanego biura.

admin