Jak przyzwyczaić się do protezy zębowej? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek

Piękny uśmiech i młodszy wygląd, a przede wszystkim wygoda! Odpowiednio zamocowana proteza zębowa może przynosić bardzo wiele korzyści. Jednak wcale nie tak łatwo się do niej przyzwyczaić.

Protetyka Wrocław jest bardzo rozwinięta. Coraz więcej osób decyduje się na uzupełnienie ubytków w uzębieniu właśnie w ten sposób. Jednak niemal każdy, kto podejmie ten krok, ma problemy z przyzwyczajeniem się do protezy. W końcu jest to ciało obce, które czuć w jamie ustnej. Dlatego bardzo istotne jest to, aby być cierpliwym. Niektórym wydaje się, że proteza jest bardzo widoczna. A to błąd, jeśli jest dobrze przymocowana, niewiele osób będzie w stanie zorientować się, że ktoś ją posiada.

Jak jeść z protezą zębowa?

Pierwszy okres noszenia protezy może być szczególnie uciążliwy podczas spożywania posiłków. Ważne jest to, aby podczas żucia w równomierny sposób obciążać całą szczękę. Dzięki temu proteza będzie dociskana z każdej strony i się nie wysunie. Na samym początku lepiej unikać jedzenia, na przykład jabłek czy też bułek. Pamiętajmy również o tym, że górna proteza szczękowa pokrywa podniebienie, przez to lepiej nie spożywać gorących napojów albo posiłków. Ich temperaturę możemy poczuć dopiero w gardle. Jeśli chcesz uniknąć podrażnień jamy ustnej, dbaj o odpowiednią higienę swojej protezy. Nie pozwól, aby zalegały w niej resztki jedzenia, należy ją czyścić każdego dnia.

Mówienie z protezą zębową

Nawet protezy zębowe Wrocław, które zostały wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły mogą przysparzać początkowych trudności w mówieniu. Dobra wiadomość jest taka, że ludzki aparat mowy jest w stanie szybko przystosować się do wszelkich zmian. Na samym początku warto ćwiczyć mówienie przed lustrem, a bezpośrednio przed mówieniem przełknąć ślinę. Aby trenować warto również czytać na głos, co pozwoli na wyraźniejsze artykułowanie poszczególnych głosek. Dobrym pomysłem jest mówienie wolniej, niż dotychczas. Dzięki temu można uniknąć seplenienia. Pamiętaj o tym, że trening czyni mistrza!

Zawsze warto korzystać jedynie z usług najlepszych profesjonalistów w swoim fachu. Dbałość o naszą jamę ustną wiąże się nie tylko z regularną higieną, ale także z wizytami kontrolnymi u specjalistów. Omnident dentysta Wrocław jest najlepszym możliwym wyborem.

admin