Rejestratory IP WiFi coraz chętniej wybierane

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo wiele różnorodnych rejestratorów WiFi.

Coraz częściej wiele osób nie ma pojęcia, na zakup jakich się zdecydować. W tym przypadku powinniśmy przede wszystkim postawić na wysokiej jakości urządzenia https://zintronic.pl/rejestratory/rejestratory-ip-wifi, które będą z pewnością bardziej niezawodne, niż przykładowo najtańsze produkty. Więc jakie urządzenia warto wybrać?

Coraz bardziej popularne Rejestratory IP WiFi

Warto zacząć od tego czym jest takie urządzenie. Można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju urządzenie podobne do routera, jednak łączy się ono z zestawem kamer wyposażonych w sieci bezprzewodowe. W ten sposób, otrzymuje się system monitoringu posiadający jednostkę centralną komunikującą się z poszczególnymi kamerami, bez konieczności ciągnięcia kabli do każdego elementu systemu.

Dlaczego warto wykorzystać rejestratory IP WiFi?

Przede wszystkim nie trzeba ciągnąć kabli, co często jest dość wymagającym zadaniem biorąc pod uwagę jak różnorodne mogą być inne instalacje mieszczące się w budynku. Przeciągnięcie kabla z jednego budynku do drugiego bywa czasem bardzo trudne ze względu na zagmatwanie mieszczących się tam kabli, dlatego wykorzystanie sygnału WiFi szybko rozwiązuje ten problem.

Sama instalacja i konfiguracja całego systemu jest dziecinnie prosta. Szczerze mówiąc, wystarczy poszczególne elementy podłączyć do sieci elektrycznej oraz uruchomić nadajniki WiFi. Z całą resztą operacji poradzi sobie już każdy.

Zalety rejestratorów?

Warto zacząć od tego, iż jednym z najważniejszych czynników w przypadku monitoringu jest kompresja obrazu. Przede wszystkim ze względu na ilość zajmowanego miejsca na dyskach. Aby nie zająć całej powierzchni roboczej dysku konieczna jest kompresja wideo. Warto szukać systemów, które oferują kompresję w standardzie h.264 czy h.265. W ten sposób, można zachować dobrą jakość i nieduże rozmiary plików.

Kolejnym atutem zastosowania rejestratorów WiFi jest to, iż można mieć dostęp do obrazu z każdego miejsca ze względu na możliwość wyświetlania obrazu na urządzeniach mobilnych. W ten sposób można bez żadnych przeszkód obserwować co dzieje się w danym obiekcie czy gospodarstwie domowym.

Kolejną zaletą jest nieduży koszt instalacji systemu monitoringu w domu, co sprawia że jest to jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań do wdrożenia monitoringu domowego.

Jaki są wady takiego rozwiązania?

Dla niektórych osób to, że system działa za pomocą WiFi jest niekoniecznie zaletą. Głównym argumentem jest to, że sygnał WiFi jest mniej stabilny niż poprowadzenie kabla do urządzenia. Jest to swego rodzaju prawda, ale posiadając dobrze skonstruowaną i skonfigurowaną sieć WiFi, można osiągnąć równie dobre parametry. Problemem jest najczęściej to, że większość ludzi korzysta ze standardowych ustawień routera, które nie zawsze dają największą wydajność sieci.

Warto pamiętać również o zabezpieczeniu sieci bezprzewodowej hasłem odpowiedniej jakości. Jeżeli będzie ono łatwe do złamania, może zdarzyć się, że osoby niepożądane będą miały dostęp do obrazu z kamer i wykorzystają go do swoich złych celów (lub całkowicie wyłączą kamery). Z tego powodu, warto wiedzieć w jaki sposób zabezpieczyć sieć przed osobami niepowołanymi i to nie tylko w przypadku systemu kamer bezprzewodowych.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że decydując się na zakup rejestratorów WiFi, warto wybrać urządzenia najwyższej jakości. Jest to bardzo istotne, ponieważ tylko dzięki temu posłużą nam przez bardzo długi czas i co za tym idzie, będziemy mieć pewność, że są to naprawdę dobrze wydane przez nas pieniądze. Bardzo wiele osób w tym przypadku decyduje się jednak na zakup najtańszych urządzeń, które niestety często są słabej jakości. Zdecydowanie rejestrator WiFi w przypadku naszego monitoringu pełni bardzo ważną funkcję, ponieważ to w dużej mierze od tego urządzenia zależy przede wszystkim sprawność całego systemu. Dlatego warto postawić na renomowaną markę tego urządzenia, tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że będzie działało bez przeszkód przez długi czas.

admin