Solidne rusztowania do prac na wysokości

Kiedy wykonując prace remontowo-budowlane, kiedy nie możemy dosięgnąć wyższych partii wówczas można zastosować rusztowania dzięki nim uzyskamy dostęp do wyższych partii remontowanego budynku.

Są różne rodzaje rusztowań od profesjonalnych używanych przy ocieplaniu wieżowców, które wyposażone są również w windę, która wwozi i zwozi pracowników. Oczywiście w przypadku tego rodzaju rusztowań montuje się również schody dzięki czemu możliwe jest również wchodzenie oraz schodzenie schodami w razie awarii windy. Duże rusztowania powinno się układać na solidnym gruncie, tak aby elementy nośne nie zapadały się w ziemię, pamiętajmy że przechylenie może być tragiczne w skutkach. Rusztowanie warto także o ile istnieje taka możliwość zaczepić w kilku miejscach o budynek .W przypadku większych rusztowań pamiętajmy także o tym że źle połączone elementy spowodują że rusztowanie może się kołysać, zwłaszcza kiedy wielu pracowników przebywa w najwyższej partii, tak że środek ciężkości jest wysoko. W budownictwie często stosowane są rusztowania, stosuje się je tam gdzie człowiek nie może dosięgnąć.

Przykładowo może to być małe rusztowanie, w postaci deski opartej na dwóch stołkach, kiedy malujemy pokój, po duże rusztowania które muszą być bardzo dokładnie rozplanowane w przypadku ocieplania wieżowców.

Skomplikowane rusztowania muszą być postawione w taki sposób aby nie pozwolić na najmniejszą nawet pomyłkę. Dlatego wcześniej powstają plany rusztowań, z uwzględnieniem wszystkich sił jakie będą oddziaływały na poszczególne elementy konstrukcji, wówczas trzeba je odpowiednio wzmocnić. Na pewno na największe działanie sił będą narażone dolne partie, które muszą otrzymywać największy ciężar, a więc one muszą być odpowiednio wzmocnione. Dlatego też rusztowania fasadowe powinny posiadać odpowiednie podstawy, dzięki którym całe rusztowanie nie będzie się zapadało i będzie stabilnie stało na podłożu. Ponieważ życie i zdrowie człowieka to podstawowe wartości, warto więc stosować się do przepisów BHP, które określają jak powinni się zachowywać pracownicy podczas pracy na wysokości i jakich zabezpieczeń powinni oni używać, tak aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

admin