Uszczelnianie dachu za pomocą papy dachowej

Papa dachowa jest dostępna w różnych odcieniach i wzorach i należy do najbardziej przystępnych cenowo podkładów ze wszystkich materiałów dachowych.

Podczas gdy montaż papy na nowym dachu nie jest trudny, jednak jeśli najpierw musisz oderwać istniejącą starą warstwę, zajmie to około dwa razy więcej czasu. Podkład z papy wymaga ciepła do uszczelnienia, ale wybierz łagodny dzień i niezbyt gorący do tego zadania, jeśli jest to możliwe. Najlepszym sposobem na usunięcie starych warstw papy jest rozpoczęcie od góry i schodzenie w dół. Poluzuj i usuń gonty kalenicowe młotkiem i płaskownikiem, a następnie użyj łopaty do gontów lub pazura młotka do poluzowania pozostałej części gontów i usunięcia starych gwoździ. Jeśli stary dach przecieka, może być konieczna wymiana części poszycia dachu. Poszukaj uniesionych części, które są miękkie lub gąbczaste po uderzeniu młotkiem. Nasycenie pokrycia ze sklejki lub płyty OSB może spowodować rozwarstwienie. Rozwarstwienie poszycia nie jest już w dobrym stanie strukturalnym i należy je wymienić. Uszczelnianie dachu za pomocą papy dachowej

Przymocuj wstępnie uformowaną krawędź okapnika do dolnej krawędzi dachu przed zainstalowaniem nowego podkładu z papy.

Zainstaluj warstwę papy zaczynając od dolnej krawędzi dachu i kierując się ku górze. Papa jest dostępna w rolkach i ma linie zakładkowe, które ułatwiają wyrównanie każdego paska z poprzednim. Przymocuj papę na miejscu za pomocą gwoździ do papy wbijając je na głębokości około centymetra, rozmieszczaj gwoździe co około 10 do 20 centymetrów. Po nałożeniu podkładu z papy przymocuj krawędź okapnika do boków dachu, zakrywając koniec papy, aby pomóc utrzymać ją na miejscu. W ten sam sposób mocuje się papę na całym dachu, robiąc na szczycie dłuższą zakładkę. Listwa startowa jest samoprzylepna i pomaga uszczelnić pierwszy rząd papy. Za pomocą młotka mocuje się pasek papy poprzez wbijane gwoździe papowe z podkładką rozmieszczane co około 15 centymetrów na prowadnicy. Użyj specjalnych gontów kalenicowych na szczycie dachu po przyklejeniu papy z obu stron w układzie schodkowym.

admin