W jaki sposób składa się meble

Umeblowanie mieszkania często będzie łączyło się z koniecznością złożenia zakupionych mebli, często meble dostarczane są w oddzielnych kartonach, należy zatem skorzystać z instrukcji, aby odpowiednio skręcić meble, zachowując odpowiednią kolejność.

Często w paczce otrzymujemy wiele elementów, łączników, śrubek, kołków oraz mimośrodów, które mogą być na początku nieco tajemnicze dla osoby, która wcześniej nie składała mebli. Warto korzystając z instrukcji kolejno łączyć poszczególne elementy.

W jaki sposób składa się meble

Jakie akcesoria meblowe potrzebne będą do złożenia szafki?

Istnieją różne rodzaje połączenia mebli, niektóre części mogą być na stałe sklejone czy też mocowane na kołki, w przypadku szafek drzwiczki często będziemy montowali sami, na specjalnych zawiasach. Oczywiście należy pamiętać o zachowaniu kątów, tak aby meble były proste, z pewnością należy sprawdzić ilość elementów, czy zgadzają się z instrukcją. Często sposób montażu mebli jest uzależniony od jego ciężaru, na kołki lub też montowanie za pomocą mimośrodów.

Montaż mebli do ściany możemy przeprowadzić za pomocą kotwy, przykręcamy je do ściany, mogą być to śruby 4 mm lub też 6 mm. Należy z pewnością wybrać sposób mocowania, który będzie odpowiedni do wagi mebla. Ważnym elementem będzie także skręcanie zawiasów, całe niezbędne wyposażenie otrzymujemy oczywiście od producenta, mogą być to zawiasy do frontów wpuszczanych lub też do frontów nakładanych na korpus mebla. Można spotkać różne specjalne rodzaje montowania, przykładowo w przypadku drzwi szklanych. Meble produkowane są z różnych materiałów, może być to bardzo popularna płyta MDF, czyli materiał drewnopodobny poddany prasowaniu. Może być to sklejka, czyli kilka warstw drewna, czy też płyta wiórowa laminowana. W zależności od wyboru płyty otrzymamy meble o nieco innej wytrzymałości. Warto wybierać płytę MDF, która będzie bardzo wytrzymała. Dzięki temu także będziemy mieli nieco ułatwione skręcanie, wytrzymała płyta może być złożona za pomocą bardziej wytrzymałych elementów.

Obecnie bardzo często wykorzystywane są mimośrody meblowe, są to elementy, które pod wpływem obrotu będą pozwalały na bardzo trwałe połączenie pomiędzy płytami meblowymi. Jest to rozwiązanie dużo lepsze niż kołki czy też wkręty, zwłaszcza jeżeli nie chcemy, aby połączenie było widoczne z boku mebla, będzie to bardzo dobry pomysł na montaż.

admin