Wydruk 3d – co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Odpowiadając na pytanie, czym jest wydruk w technologii 3d, można najprościej odpowiedzieć, że jest to wydruk, dzięki któremu można uzyskać przestrzenny projekt.

Zasada działania specjalistycznych drukarek dla zorientowanych temacie jest dość prosta – urządzenia poprzez nakładanie na siebie kolejnych warstw materiałów produkują obiekt fizycznych, prototyp swojego naturalnego odpowiednika. W oficjalnym nazewnictwie druk 3d określa się jako technologią generatywną która, aby mogła zaistnieć, wymaga czterech podstawowych elementów:  specjalistycznej drukarki 3d, profesjonalnego programu informatycznego koniecznego do obróbki drukowanych produktów, modelu oraz materiału, który zostanie wykorzystany do druku.

Historia wydruku 3d – czyli jak tak to się zaczęło?

Wynalezienie druku, od którego rozpoczęła się historia wydruku 3d to moment gdy Jan Gutenberg w XV wieku wynalazł ruchomą czcionkę i za jej pomocą wydrukował pierwszą książkę, którą była Biblia. Od tego momentu przez wszystkie pokolenia dążono do tego, aby metoda drukubyła jak najbardziej funkcjonalna.

Wydruk 3d – co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Niewątpliwie prawdziwym przełomem  było wynalezienie komputerów osobistych, a wraz z nimi drukarek.

Pierwsza drukarka atramentowa powstała w 1976 roku – od tego momentu podejmowano szereg działań mających na celu unowocześnienie jej funkcji. Spowodowało to wyprodukowanie pierwszej drukarki 3d. Oficjalnie uznaje się, że początkiem rozwoju techniki druku 3d było wynalezienie stereolitografii, co miało miejsce w 1984 roku. Aby dowiedzieć się więcej, czym jest druk 3d oraz jaki zakres usług świadczą firmy zajmujące się tym w sposób profesjonalny, można zajrzeć na stronę wydruk 3d. Każda zainteresowana osoba znajdzie tam szereg ważnych i informacjach o możliwościach wykorzystania, jakie daje ta metoda oraz zapoznać się z cennikiem. Szczegółowe informacje pomogą podjąć decyzję, czy usługi wydruku 3d jest rozwiązaniem, które spełni oczekiwania i pozwala zaspokoić potrzeby klienta w tym obszarze.

admin