Zwalczanie chwastów w zbożach ozimych

Chwasty zawsze były bardzo dużym utrudnieniem z prowadzeniu różnego rodzaju upraw. Każdy rodzaj zboża jest narażony na wystąpienie różnego rodzaju chwastów.

Tymczasem w odniesieniu do różnych odmian chwastów należy stosować różne rodzaje środków opryskowych. Dlatego też nie jest obojętne to, co będziemy stosować w odniesieniu do chwastów pojawiających się w naszej uprawie zbóż ozimych. Na pewno należy w pierwszym etapie oszacować rodzaj występujących chwastów i tym samym móc określić czy oprysk przy pomocy herbicydów będzie w danym momencie konieczny.

Pozornie rzecz ujmując jeśli w okresie jesiennym w zbożach ozimych dokonamy odchwaszczenia, to owych chwastów nie będziemy tam mieli zbyt wiele.

Jednakże przyjmuje się, że w takim przypadku należy dokonać dwukrotnego zabiegu opryskiwania herbicydami. Owe opryski należy wykonać zarówno w okresie jesiennym jak i w okresie wiosennym. To daje najlepsze możliwe rezultaty. W ten sposób można mówić o maksymalnych plonach, jakie na danej uprawie można uzyskać. W zbożach ozimych możemy zetknąć się z różnymi rodzajami chwastów, a wśród nich najczęściej występuje na pewno chaber bławatek, przytulia czepna, chwasty rumianowate, ostrożeń polny czy też miotła zbożowa. Można by sądzić, że zastosowanie właściwego oprysku herbicydowego jest zupełnie wystarczające, ale w praktyce to nie będzie wystarczające. Niezbędnym elementem jest na pewno zastosowanie do oprysków odpowiedniej jakości wody jak również bardzo istotnym elementem staje się właściwa technika wykonania oprysku. Łącząc te wszystkie elementy ze sobą można mówić o dużych szansach na to, aby zboża ozime dały naprawdę zadowalające plony. Więcej informacji na tenże temat można pozyskać zaglądając na stronę internetową zwalczanie chwastów w zbożach ozimych. Taka wiedza może okazać się w tym miejscu kluczowa do uzyskania takich plonów, jakie nas zadowalają, jakie oddadzą włożony w to trud.

admin