Budowa bramy – jak dobrać rolki prowadzące?

Bramy to bardzo ważne konstrukcje stosowane na granicach i drogach dojazdowych do różnych posesji prywatnych, firmowych czy też publicznych.

Solidne bramy są otwierane i zamykane, więc skutecznie odgradzają posesję od obszarów zewnętrznych, a podczas ich otwierania, zapewniają dostęp do posesji dla jej właścicieli czy też osób uprawnionych do wstępu. Są to więc bardzo praktyczne rozwiązania, które można bez większych problemów znaleźć w wielu różnych miejscach. Ostatnimi czasy na rynku pojawiło się wiele bram z rolkami prowadzącymi. Są one obsługiwane automatycznie lub ręcznie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze rolek do bram?

Przede wszystkim konieczne jest wybranie rozmiaru profilu bramy, do którego zostanie dopasowany wózek. Rolki można z powodzeniem stosować w bramach otwieranych i zamykanych ręcznie, ale również świetnie spisują się w automatycznych systemach, gdzie za ruch bramy w prawo i lewo odpowiadają specjalne siłowniki. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na rodzaj wózka odpowiedzialnego za ruchy bramy. Na polskim rynku można znaleźć różne rodzaje wózków z 2, 3, 5, 8, a nawet 9 rolkami.

Przy wyborze rolek do bram konieczne jest kierowanie się kilkoma istotnymi zasadami. W przypadku mniejszych bram o szerokości do 3 metrów, wystarczą wózki z trzema kółkami. Pięć kółek to idealny wybór dla wózków w bramach o rozmiarze 3-6 metrów, a w dużych bramach powyżej 6 metrów konieczne jest stosowanie 8, a nawet 9 kółek. Istnieje też możliwość wyboru kółek metalowych, jak i plastikowych.

Produkty metalowe są odrobinę trwalsze, natomiast plastikowe pracują o wiele ciszej.

Jak widać, na rynku dostępne są różne rolki prowadzące do bram. Można je bez większych problemów dopasować do konkretnych bram oraz do własnych potrzeb i wymagań. Warto sięgać przede wszystkim po wysokiej jakości produkty pochodzące od sprawdzonych dostawców. Są one wytwarzane z materiałów gwarantujących trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, szkodliwe działanie czynników pogodowych i nie tylko.

admin