Jak dział układ hydrauliczny w maszynach budowlanych?

W przypadku prowadzenia ciężkich robót budowlanych, z pewnością będziemy wykorzystywali sprzęt taki jak spychacze, koparki, z pewnością podczas prowadzenia różnego rodzaju prac ziemnych będzie on niezbędny.

Warto zauważyć iż tego rodzaju maszyny często wykorzystają różnego rodzaju siłowniki hydrauliczne, w przypadku spychacza będzie to system który będzie podnosił i opuszczał lemiesz. Podobnie w koparce ramię na którym znajduje się łyżka, także jest zasilane hydraulicznie, łyżką czy całym ramieniem będzie poruszał układ hydrauliczny. Oczywiście w budownictwie spotkamy wiele różnych innych maszyn i urządzeń wykorzystujących tego rodzaju napęd. Warto oczywiście pamiętać aby sprzęt był sprawdzany, powinien być odpowiednio serwisowany. Najczęściej cały system hydrauliczny wykorzystuje wiele różnych części, przewodów, które doprowadzają olej hydrauliczny do wszystkich miejsc. Posiada także siłowniki, oczywiście aby system działał prawidłowo musi być on całkowicie szczelny. Hydraulika siłowa jest odpowiedzialna za dostarczanie odpowiedniej siły do poszczególnych części maszyn. Jak dział układ hydrauliczny w maszynach budowlanych?

Oczywiście jest to układ zamknięty i całkowicie szczelny, wówczas zachodzi sterowanie energią przy pomocy cieczy, jest to przykładowo olej hydrauliczny.

W tym przypadku należy zwracać uwagę na fakt, iż wszystkie jego części muszą pozostawać sprawne, będą to przykładowo siłownik, czyli element który za pomocą tłoka poprzez ruch i porusza różnymi elementami, a napędzane jest za pomocą ciśnienia cieczy z układu. Oczywiście potrzebne będą także pompy hydrauliczne, które będą odpowiadały za przepływ cieczy, ale także wytwarzanie odpowiedniego ciśnienia. Warto więc zwrócić uwagę iż w tym przypadku może dojść do rozszczelnienia na wielu różnych elementach w różnych miejscach, oczywiście naprawa tego rodzaju problemów może być prosta, czasem wystarczy zwykła wymiana uszczelki, jednak kiedy nam się to nie uda powinniśmy szukać problemów gdzie indziej. Czasem może być potrzebna kompleksowa regeneracja siłowników hydraulicznych, wówczas należy wymienić uszczelki, sprawdzić stan siłownika, zlokalizować usterkę i ją naprawić. W tym przypadku może być to trudniejsze zadanie, ze względu na konieczną wymianę części.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem hydrauliki siłowej BANAT: https://hydroserwishs.pl

admin