Jak działają grzejniki hybrydowe?

Wiele razy dochodzi do sytuacji, kiedy mimo jesiennych ciepłych dni noce stają się naprawdę chłodne. Kaloryfery często nie spełniają naszych oczekiwań pod kątem ogrzewania pomieszczeń. Dlatego powstała alternatywa dla tradycyjnego rozwiązania, czyli nowoczesne grzejniki elektryczne hybrydowe.

Podczerwień oraz konwencja w jednym urządzeniu

Ogrzewanie konwekcyjne posiada swoje znaczące atuty, ale też parę wad. Ogrzewanie konwekcyjne często kojarzy nam się z grzejnikami, które są mało estetyczne, a koszty związane z pozyskiwaniem ciepła nie należą do najmniejszych. Nie raz zdarzyła się sytuacja, że trzeba było się dogrzewać w zimne dni. W przypadku okresu jesiennego grzejniki dają przyjemne ciepło, jednak kiedy aura zamieni się na srogą zimę, wówczas tradycyjne kaloryfery nie są wystarczające aby ogrzać całe pomieszczenie. Podkręcenie je na najwyższy stopień ciepła powoduje także zwiększenie się ulatniania szkodliwych związków do atmosfery. Komfort pozostawia wiele do życzenia, a rachunki za ogrzewanie stale rosną.

Natomiast jak sprawy się mają w przypadku grzejników na podczerwień? Warto podkreślić ich zalety, gdyż sprawiają one, iż coraz większa liczba osób decyduje się na takie rozwiązanie. Jednakże przy wyborze takiego źródła ciepła ogrzewanie wody użytkowej staje się niemożliwe, a korzystanie tylko i wyłącznie z prądu wymaga dużej rozwagi, aby inwestycja w ogrzewanie na podczerwień nie okazała się, zamiast strzałem w dziesiątkę rozczarowaniem.

Z powodu dużych oczekiwań użytkowników postanowiono stworzyć urządzenie, które będzie w sobie łączyć zalety obydwu ogrzewań wymienionych powyżej. I właśnie dlatego na rynku zawitały nowoczesne grzejniki elektryczne hybrydowe. Szeroką ofertę grzejników hybrydowych można znaleźć na stronie sklep.terma-tech.pl/grzejniki-hybrydowe-wodno-elektryczne-z-wbudowana-grzalka-one, gdzie widnieje wiele rodzajów grzejników o różnych kolorach. Dzięki połączeniu zalet dwóch topowych metod ogrzewania, wady w nowoczesnym rozwiązaniu zostały zminimalizowane.

Jak działają grzejniki hybrydowe?

W promiennikowo-konwekcyjnych grzejnikach zastosowano dwa elementy grzewcze. Jednym z nich jest aluminium. Jest odpowiedzialny za nagrzanie pomieszczenia do wysokiej odpowiedniej temperatury. Możemy wtedy szybko odczuć komfort cieplny, dodatkowo ta część grzejnika równie szybko reaguje na zmiany temperatury. Promieniowanie podczerwone jest przekazywane przez powierzchnię czołową grzejnika w sposób ciągły. Użytkownik nie musi wybierać, jaki element grzewczy ma działać, gdyż robi to za niego wbudowany elektroniczny termostat. Na samym początku działania grzejniki łazienkowe usiłują zapewnić komfort cieplny przy mocy minimalnej. Podczas trybu promieniowania pobierane jest jedynie 15-20% mocy nominalnej, zależne to jest od danego modelu grzejnika. Z pewnością ten rodzaj ogrzewania możemy zaliczyć do systemów inteligentnych.

admin