Jak poradzić sobie z wgnieceniami na karoserii

Niekiedy kierowcy mogą zauważyć iż na ich pojazdach mogą pojawić się charakterystyczne wgniotki, w tym przypadku warto zwrócić uwagę iż są to uszkodzenia które można usunąć w wielu wypadkach bez pozostawienia śladu.

Oczywiście chodzi tutaj o to aby odpowiednio wyciągnąć blachę na zewnątrz, dzięki temu zostanie ona odpowiednio wyrównana w ten sposób, aby nasza karoseria była idealnie płaska. Może być to wynik różnego rodzaju uderzeń, czasem kiedy otwieramy drzwi możemy zahaczyć o jakiś element, przykładowo barierkę, furtkę czy też bramę wjazdową.

Jak poradzić sobie z wgnieceniami na karoserii

Szkolenia PDR czyli szkolenia z usuwania wgnieceń

Blacharze którzy posiadają odpowiednie doświadczenie będą mogli sprawnie usunąć tego rodzaju problemy, z pewnością warto zwrócić uwagę iż istnieje bardzo wiele technik pozwalających na usuwanie wgnieceń. Może być to przykładowo sposób termiczny, kiedy będziemy podgrzewać lub też schładzali blachę, często może ona powrócić do swojego dawnego kształtu, pod wpływem zmiany temperatury. Warto pamiętać iż blacha posiada pewnego rodzaju pamięć, więc czasem może wyrównać się pod wpływem temperatury. Oczywiście na rynku działa wiele firm które oferują profesjonalne szkolenia pdr czyli szkolenia z zakresu usuwania wgnieceń.

Z pewnością usuwanie wgnieceń jest to dość wąska specjalizacja, w tym wypadku należy posiadać bardzo duże doświadczenie tak aby usuwać wgniecenia nie wyrządzając innych szkód. W tym wypadku można przykładowo wykorzystać specjalny wybijak które będziemy przyklejali do blachy. Wówczas wykorzystywany jest specjalny klej termiczny, dzięki niemu będziemy mogli łatwo odkleić wybijak po użyciu. Innym sposobem jest usuwanie wgnieceń od środka, czyli musimy dostać się do danego elementu karoserii ze środka samochodu, często trzeba będzie oczywiście usunąć pewne plastiki aby dostać się do blachy.

Firmy specjalizujące się w usuwaniu wgnieceń prowadzą czasem profesjonalne szkolenia PDR, blacharze którzy wcześniej nie usuwali tego rodzaju nierówności będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi technikami, zobaczyć jak specjaliści radzą sobie z wgnieceniami z pewnością nauka od osób które od wielu lat zajmują się tego rodzaju problemami będzie bardzo dobrym pomysłem. Są to kilkudniowe warsztaty które pozwalają w praktyce zobaczyć jak wygląda usuwanie wgnieceń, można zdobyć bardzo dobrą wiedzę praktyczną.

admin