Jak w krótszym czasie uzyskać kredyt lub pożyczkę?

Kiedy chcemy ubiegać się w banku o kredyt też pożyczkę na większą kwotę, z pewnością będzie chciał on w pewien sposób sprawdzić naszą zdolność kredytową, więc będziemy musieli dostarczyć różnego rodzaju dokumenty.

Mogą być to przykładowo dokumenty związane z naszym zatrudnieniem, a także zarobkami, a pracodawca może wystawić nam dokument, na którym określi wielkość naszych zarobków. W przypadku firmy czy działalności jednoosobowej może być to informacja od księgowej na temat dochodów. Oczywiście w przypadku różnych kredytów możemy także zostać poproszeni o różnego rodzaju dodatkowe dokumenty, może to znacznie wydłużyć okres oczekiwania na decyzję. Należy również pamiętać, że sama decyzja o przyznaniu kredytu nie zostanie podjęta od razu. Banki muszą wykonać różnego rodzaju analizy, oraz sprawdzić klienta, czy nie zalega z różnego rodzaju płatnościami, i czy nie posiada innych kredytów których nie spłaca. Jak w krótszym czasie uzyskać kredyt lub pożyczkę?

Oczywiście kiedy nigdy nie braliśmy kredytu, nie wiemy na jakich zasadach się to odbywa, więc może to stanowić dla nas dość duży problem.

Warto wówczas poszukać doradcy kredytowego, który będzie wiedział w jaki sposób rozpocząć starania się o kredyt. Może przykładowo wytłumaczyć dokładnie, jakich dokumentów będziemy potrzebowali, w jakich kopiach, czasem może być to dokument potwierdzony notarialnie. Dlatego będziemy musieli się dobrze do tego przygotować. Oczywiście doradcy finansowi będą znali także oprocentowanie w bankach, dodatkowo trzeba brać pod uwagę inne koszty, takie jak ubezpieczenie kredytu, czy różnego rodzaju koszty wstępne, które sumują się i złożą na ostateczną wysokość raty naszego kredytu. Czasem bowiem oferty banków, jakie widzimy na reklamach, nie zawsze uwzględniają wszystkie opłaty. Do tego też należy odpowiednio przeanalizować różnego rodzaju oferty, z różnych banków oraz instytucji finansowych, aby wybrać najbardziej korzystne dla nas. Więcej informacji na temat doradców finansowych możemy uzyskać na stronie psdl.pl, możemy tam przeczytać, w jaki sposób rozpocząć współpracę z doradcą kredytowym i na jakie usługi będziemy mogli liczyć.

admin