Jak wygląda proces montażu klimatyzatora?

Zapewnienie sobie i swoim bliskim odpowiedniego komfortu grzewczego to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W końcu nikt z nas nie lubi funkcjonować w zbyt wysokiej temperaturze, która latem potrafi nas wyjątkowo zmęczyć i odebrać wszelkie chęci do pracy i codziennych obowiązków domowych.

Na szczęście istnieją urządzenia, takie jak klimatyzatory, które są w stanie zapanować nad wysokimi temperaturami zewnętrznymi i stworzyć przyjemny chłód we wnętrzu naszego domu. Nic, zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się zainwestować w tego typu sprzęt. Jeśli Ty również jesteś jedną z nich i już wkrótce planujesz zamontować u siebie klimatyzator przeczytaj nasz krótki poradnik dotyczący montażu tego urządzenia.

Etap pierwszy – dobór urządzenia

Pierwszym krokiem w stronę wymarzonego klimatyzatora jest dobór odpowiedniego urządzenia. W tym celu niezbędne jest przeanalizowanie, jakie aspekty i funkcje są dla nas ważne. Oczywiście głównym zadaniem klimatyzatora będzie chłodzenie powietrza, jednak nowoczesne urządzenia posiadają również inne funkcje, takie jak ogrzewanie, jonizowanie i oczyszczanie powietrza.

Dodatkowo nowsze modele klimatyzatorów są urządzeniami zdecydowanie bardziej ekologicznymi i ekonomicznymi. W większości wykorzystują one do swojej pracy czynnik chłodniczy R32 spełniający restrykcyjne wymogi najwyższej klasy energetycznej. Co więcej, urządzenia te są ekologiczne, ponieważ pozwalają na kilkukrotne wykorzystanie czynnika, co pozwala nie tylko zadbać o planetę, ale i o nasz portfel.

Stojąc przed wyborem klimatyzatora warto zwrócić również uwagę na fakt, że na polskim rynku znajdziemy obecnie coraz to ciekawszy design tego typu urządzeń. Niektóre z nich wyglądają nawet jak małe dzieła sztuki, które spełniają nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną.

Etap drugi – wybór firmy montażowej

Mogłoby się wydawać, że montaż klimatyzacji nie jest skomplikowanym zadaniem. W rzeczywistości urządzenia te są tak zaawansowane technologicznie, że wymagają instalacji przez doświadczony zespół. Decydując o wyborze fachowca, któremu zlecimy zadanie montażu naszego klimatyzatora warto wziąć pod uwagę kilka aspektów świadczących o kwalifikacjach firmy.

Jedną z istotniejszych kwestii, jakie warto sprawdzić, jest zakres usług oferowanych przez firmę. Najlepiej byłoby, gdyby oprócz montażu świadczyła ona również usługi serwisowania, a co za tym idzie naprawy wszelkich usterek.

Firma, której powierzymy montaż klimatyzacji powinna również cieszyć się nieposzlakowaną opinią klientów. Bardzo często przedsiębiorstwa takie posiadają również swoje strony, gdzie zamieszczają zdjęcia ze zrealizowanych instalacji, co pozwala sprawdzić estetykę wykonania montażu. Wszystkie z tych wymogów spełnia sevro.pl, czyli firma Sevro, z siedzibą na ul. Zygmunta Glogera 67/31, 31-222 Kraków (Telefon: 798 230 260), która oferuje montaż klimatyzatorów na terenie Krakowa i jego okolic.

Etap trzeci – uzgodnienie mocy i sposobu montażu urządzenia

Ostatnim etapem przygotowania do montażu klimatyzatora jest zadbanie o prawidłowe warunki pracy urządzenia. Do tego celu niezbędne jest dokładne wytyczenie miejsca pod klimatyzator oraz określenie jego typu. Dla domów większych niż 100 metrów najlepszym rozwiązaniem będą klimatyzatory typu mulit-split. Wybierając miejsce do montażu klimatyzatora należy mieć również na uwadze fakt, iż odległość urządzenia od ściany powinna wynosić minimum 10 cm.

admin