Jaki jest zakres obowiązków komornika sądowego?

Komornicy sądowi są również znani jako funkcjonariusze organów ścigania, a ich zadaniem jest wyśledzenie osób, które mają niespłacone długi i zobowiązania, zajęcie przedmiotów o równej ich wartości, a następnie odsprzedanie ich na publicznej licytacji w celu spłaty należnych pieniędzy.

To trudna kariera, szczególnie dlatego, że jest niezwykle wymagająca emocjonalnie, ale jeśli rozumiesz równowagę sprawiedliwości i możesz pozostać twardy na zewnątrz, zachowując sprawiedliwość w obliczu przytłaczających sytuacji, może to być praca dla ciebie. Musisz być bardzo pewny siebie i wykazać się autorytetem w wielu różnych sytuacjach, a także zachować spokój pod presją. W pracy jest wiele rzeczy do nauczenia się, głównie dotyczących ludzi, z którymi się spotkasz, i uczenia się, jak radzić sobie w sytuacjach, w których być może nie byłeś wcześniej. W zależności od tego, czy pracujesz dla prywatnej czy publicznej firmy, szkolenie może być oferowane w ramach twojego życia zawodowego.

Komornicy mogą zabierać wartościowe przedmioty, na przykład samochód, telewizor lub konsolę do gier, ale również odbierają zadłużone nieruchomości, eksmitują lokatorów, czy zabezpieczają spadek i sporządzają spis inwentarza, a także sprawują nadzór nad licytacjami, organizowanymi na poczet spłaty zobowiązań dłużnika. Nie mogą jednak zabrać rzeczy niezbędnych czy osobistych, takich jak ubrania, dokumenty, kuchenka lub lodówka oraz rzeczy należących do kogoś innego, takie jak komputer partnera lub samochód, za który nadal spłacasz raty. Ale musisz udowodnić, że czyjeś dobra nie należą do ciebie, przedstawiając odpowiednie dokumenty. Komornicy muszą zazwyczaj powiadomić o swojej wizycie z wyprzedzeniem, dlatego postaraj się spłacić to, co jesteś winien jeszcze przed wizytą komornika, inaczej czeka cię publiczna licytacja i utrata kilku cennych rzeczy, a także reputacji oraz wpis do Krajowego Rejestru Zadłużonych. Jeśli uważasz, że komornik może cię odwiedzić w celu odzyskania długów, możesz temu zapobiec, płacąc należne wierzycielom pieniądze. Wpis przygotowany w oparciu o stronę Komornik Sądowy Wysocka.

admin