Jakie wybrać zadaszenie tarasu w Krakowie

Pergole tarasowe to forma konstrukcji zadaszonej, jednak nie jest to dach w dosłownym sensie.

Dzieje się tak dlatego, że pełny dach uniemożliwia przedostawanie się przez niego wody, liści i innych elementów, jednak przenikają one przez ażurową pergolę w różnym stopniu. Decydując się na zadaszenie swojego tarasu, werandy, ganku, czy altanki, ważne jest, aby pomyśleć o wielu różnych czynnikach, zanim zdecydujemy, czy pergola będzie dla nas odpowiednim rozwiązaniem.

Jakie wybrać zadaszenie tarasu w Krakowie

Firma z Krakowa oferująca zadaszenia do tarasów

Z funkcjonalnego punktu widzenia istnieje wiele podobieństw pomiędzy pergolą a standardowym dachem. Na przykład pergola zapewnia cień na tarasie. Zaletą pergoli jest to, że możesz mieć dobrą kontrolę nad ilością ochrony przed słońcem przez wybranie odpowiedniego projektu pergoli. Czynniki takie jak belki poprzeczne, warstwy i odstępy między belkami będą miały bardzo istotny wpływ na stopień ochrony przeciwsłonecznej. Słońce swobodnie prześwituje przez pergolę w południe, jednak gdy słońce zachodzi pod pewnym kątem, belki pergoli zapewniają różne stopnie cienia i blokowanie światła. Dodatkowo możemy zamontować na pergoli osłony przeciwsłoneczne, posadzić pnące się rośliny dla dodatkowego blokowania słonecznych promieni.

Ponadto, chociaż nie jest to konstrukcja w pełni zadaszona, pergola może zapewnić pewną ochronę przed innymi elementami, takimi jak spadające z drzew liście, szyszki i tym podobne. Aby określić, czy pergola jest dla Ciebie odpowiednią konstrukcją i jaki rodzaj pergoli zaprojektować, trzeba dokładnie zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Są to kwestie, o których musisz pomyśleć, zanim zdecydujesz o rodzaju zadaszenia swojego tarasu. Estetyka jest zdecydowanie ważna, ale najważniejszą kwestią jest to, czy taras będzie można użytkować w sposób komfortowy.

Jeśli zdecydowałeś, że zadaszenie tarasu Kraków jest dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem, to ponownie masz wiele możliwości wyboru zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Z funkcjonalnego punktu widzenia zdecyduj, ile cienia potrzebujesz i o jakich porach dnia chcesz, aby światło słoneczne przechodziło przez pergolę. Możesz na pergoli zainstalować oświetlenie, posadzić pnące rośliny czy zainstalować praktyczną ruchomą osłonę przeciwsłoneczną. Z pewnością zadaszenie twojego tarasu może być nie tylko użyteczne, ale również wyróżniać się pięknym projektem.

admin