Klocki to uniwersalne zabawki wielu pokoleń

Wiele osób w młodości bawiło się różnego rodzaju klockami, często były to klocki drewniane które mogły posłużyć do stworzenia różnego rodzaju budowli, domów czy też wież.

Z pewnością są to zabawki uniwersalne, ponadczasowe po która sięgali już nasi rodzice czy też dziadkowie. Zabawki drewniane, różnego rodzaju klocki możemy zakupić obecnie naszym dzieciom, dzięki nim najmłodsi będą rozwijali swoją kreatywność, w młodym wieku kreuje się także zdolność myślenia abstrakcyjnego co będzie bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju naszego dziecka.

Klocki to uniwersalne zabawki wielu pokoleń

Czego uczą nas zabawki?

Z pewnością klocki rozwijają także zdolność koncentracji, pamiętajmy iż musimy ułożyć je równo aby się nie przewracały, dodatkowo podczas zabawy klockami dzieci mogą uczyć się także rozpoznawać kolory, opisywać kształty geometryczne. Z pewnością jest to także nauka planowania, wykorzystania klocków w taki sposób aby osiągnąć odpowiedni efekt. Niekiedy musimy sprawdzić jakie klocki mamy do dyspozycji, zaplanować z których wykonać podstawę, z których korzystać w kolejnych fazach, dlatego też dziecko poprzez naukę będzie uczyło się wielu przydatnych w życiu zdolności.

Oczywiście klockami bawimy się często w przedszkolu, klocki drewniane przeznaczone są najczęściej dla dzieci które ukończyły 12 miesięcy. Są bezpieczne ponieważ dzieci nie mogą ich połknąć, nie będą posiadały ostrych krawędzi czy też luźnych elementów. Dodatkowo w odróżnieniu od innych zabawek przeznaczonych dla starszych dzieci nie posiadają także baterii, z pewnością producenci wykorzystują obecnie bardzo bezpieczne materiały, farbę która nie będzie w żaden sposób uczulała. Z pewnością klocki mogą nauczyć dziecko dopasowywania do siebie różnego rodzaju kształtów, nauczy się w jaki sposób zbudować wieżę, jakich klocków użyć aby była ona jak najwyższa. Zatem może być to bardzo przydatne w nauce podstaw logicznego myślenia, także myślenia abstrakcyjnego.

Bardzo ciekawym pomysłem dla małego dziecka może być drewniana kolejka, możemy składać wagoniki, z klocków zbudować różne elementy pociągu. Naturalnie dzięki temu dziecko będzie ćwiczyło zdolności motoryczne, są to zabawki które są bezpieczne, dlatego też możemy wybrać je dla najmłodszych, przykładowo dla dzieci które nie skończyły jeszcze drugiego roku życia.

admin