Rekrutacja do policji

Obecnie coraz więcej młodych dziewczyn i chłopaków w dzieciństwie marzy o tym, by zostać policjantami.

Niektórzy z nich te marzenia przekładają także na swoje przyszłe zawodowe zajęcie. Jakie jednak kryteria trzeba spełnić, by rekrutacja do policji okazała się skuteczna?

 

Praca w policji spełnieniem młodzieńczych marzeń

Kto z nas w dzieciństwie nie chciał łapać złodziei? No właśnie. Niektórym takie zapędy zostają w pamięci na długo i gdy przychodzi czas wyboru życiowej ścieżki, decydują się na zdawanie testów do policji. Nie da się ukryć, że jest to wymagająca praca, nie tylko pod względem szukania i prowadzenia dochodzeń, ale także patrząc na aspekt psychologiczny. Cykliczne oglądanie ofiar przemocy, morderstw, odnajdywanie zamordowanych. To wszystko z pewnością wymaga siły woli. Z tego też względu rekrutacja do policji składa się z kilku etapów, tak, by szansę na takie zajęcie dostały osoby, które mają silną psychikę i odpowiednie predyspozycje.

Rekrutacja do policji

Testy do policji – to musisz wiedzieć

Z testami niezależnie na jakie stanowisko jest tak samo. Wszystko wymaga praktyki oraz wyćwiczenia w sobie odpowiednich zachowań. Z testami do policji jest identycznie. W czasie rekrutacji musisz przejść następujące etapy:

– Test Sprawności Fizycznej, w czasie którego musisz pokonać tor przeszkód w maksymalnie 1 minutę i 41 sekund,

– Test Wiedzy, obecnie obejmuje on zakresem funkcjonowanie policji,

– Multiselect to testy psychologiczne, które sprawdzą takie zagadnienia u kandydata na pracę w policji, jak radzenie ze stresem i problemami, czy współdziałanie w grupie,

– rozmowa kwalifikacyjna, przypomina standardową rekrutację do pracy. Najważniejsze w niej są jednak spokój i opanowanie.

Multiselekt

Starając się o pracę i przejście rekrutacji do policji nie można nie wspomnieć o testach psychologicznych. Możemy znaleźć je pod nazwą multiselect policja. Multiselect składa się z kilku obszarów, sprawdzających wiedzę i zręczność kandydata. W czasie testu nie zabraknie takich zadań, jak:

– sprawdzenie podzielności uwagi i spostrzegawczości,

– test osobowości, składający się z ponad stu stwierdzeń dotyczących Twojego charakteru i predyspozycji,

– rozmowa z psychologiem, w czasie której oceniany jest test osobowości. Jak na zwykłej rozmowie kwalifikacyjnej, także teraz rekruter zapyta Cię o motywację do pracy w policji, czy spróbuje wyprowadzić z rytmu.

Choć praca w policji nie jest dla każdego, dzięki wsparciu i pomocy osób doświadczonych, możliwe jest przejście wszystkich testów na wymaganym poziomie.

admin