Uniwersalne zastosowanie pomp membranowych

Pompy membranowe maja wiele różnych zastosowań, mogą być przykładowo stosowane do odwaniania po powodzi.

Czasem zachodzi konieczność wypompowania nadmiaru wody deszczowej, albo gruntowej, która pojawiał się w wyniku nadmiernych opadów w piwnicy czy w jakimś wykopie. Jest to woda bardzo często zanieczyszczona, zawierająca różne osady. Dlatego przyda się w tym wypadku specjalna pompa do brudnej wody. Sklepy organizują czasem promocje pomp do brudnej wody, więc można w bardzo korzystnej cenie kupić urządzenie dobrej jakości. Warto w taką pompę zaopatrzyć się zawczasu, aby można było zadziałać natychmiast po zalaniu. Promocje pomp do brudnej wody to bardzo dobra okazja na dokonanie dobrego zakupu pompy, która będzie bardzo przydatna w wielu zastosowaniach. Intensywne opady deszczu i podnoszący się bardzo szybko poziom wód gruntowych, czy wylanie lokalnej rzeczki potrafią nieraz bardzo szybko spowodować zalanie jakichś terenów, albo miejsc budowy. Często na takich terenach znajduje się wiele osadów, dlatego w celu usunięcia zalania trzeba stosować pompy do mułów i osadów, które są niezatykające. Umożliwi to ich ciągłe działanie bez konieczności częstego czyszczenia oraz zmniejszy ryzyko awarii. Pompy do mułów i osadów, które są niezatykające zapewnią bezproblemową eksploatację oraz długą żywotność urządzenia. Dzięki temu pompa będzie zawsze gotowa do użycia, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Można do tego celu wykorzystać pompy membranowe, które są zasilane sprężonym powietrzem. Istnieje wiele możliwych konstrukcji z silnikiem pneumatycznym.

Zasada działania pompy membranowej jest tak prosta, jak otwieranie i zamykanie dwóch zaworów za pomocą ciśnienia powietrza w celu wymuszenia ruchu tłoka w przód iw tył lub tak skomplikowane, jak delikatnie wyważone łopatki obracane przez powietrze. Zastosowanie silnika pneumatycznego w pompie tego typu pozwala na użycie jej w więcej niż jednej aplikacji. Silniki pneumatyczne mogą być małe i lekkie, idealne do użytku jako przenośna pompa. W wielu firmach pompy membranowe mogą okazać się koniecznością jeżeli ciecze są bardzo zabrudzone. Może być to szlam, czy też gęste błoto.

admin