Kontroluj chrapanie, próbując tych wskazówek

Być może przyjaciele lub rodzina powiedzieli ci, że brzmisz tak, jakbyś pił kłody, kiedy śpisz, ponieważ twoje chrapanie jest tak głośne.

Bez wątpienia zdajesz sobie sprawę, jak ogromny wpływ ma chrapanie na Twoje życie i na życie Twojego śpiącego partnera. W tym artykule znajdziesz kilka praktycznych pomysłów na opanowanie problemu.Spróbuj zmienić pozycję do spania, aby przestać chrapać. Siła grawitacji działająca na głowę i szyję w pozycji leżącej może spowodować zapadnięcie się dróg oddechowych. Śpij na boku, aby ułatwić sobie sen na szyi i zmniejszyć chrapanie.Jeśli masz problemy z chrapaniem w chłodniejsze zimowe miesiące, rozważ zakup nawilżacza. Jeśli pozostawisz nawilżacz w sypialni podczas snu, możesz zauważyć mniejsze chrapanie. Wilgoć w powietrzu zmniejsza przekrwienie klatki piersiowej i zmniejsza trudności w oddychaniu, które mogą prowadzić do chrapania.Niektórzy ludzie znajdują skuteczną ulgę w problemach z chrapaniem, podpierając się na łóżku, praktycznie siedząc prosto, używając kilku poduszek. Drenaż nosa nie zablokuje nosa ani gardła i od razu przejdzie do płuc. Zapobiegnie to głośnemu chrapaniu.Palenie powoduje puchnięcie gardła, co z kolei powoduje chrapanie w nocy. Dobrym sposobem na zapobieganie chrapaniu jest rzucenie palenia już teraz. Wypróbuj zajęcia z rzucania palenia, dostępne bez recepty plastry nikotynowe lub leki na receptę od swojego lekarza. Nie tylko poprawisz swoje zdrowie i zapobiegniesz rakowi płuc, ale będziesz lepiej spać w nocy.Jeśli uważasz, że chrapanie jest dla Ciebie problemem, spójrz na wagę i sprawdź, czy aktualnie nie masz nadwagi. Jeśli nosisz nadwagę, musisz się jej pozbyć, aby zmniejszyć nacisk na drogi oddechowe.Choć może to wydawać się dziwne, powinieneś często myć lub wymieniać poduszki, aby zapobiec chrapaniu. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Jeśli Twoje chrapanie jest związane z alergią, przyczyną mogą być poduszki, w których mogą znajdować się roztocza, łupież i inne alergeny.

Regularne pranie lub kupowanie świeżych poduszek ograniczy te alergeny do minimum. Alternatywnie wypróbuj hipoalergiczne pokrowce na poduszki.Staraj się trzymać głowę podniesioną podczas snu, jeśli chcesz zapobiec chrapaniu. Będąc w tej pozycji, mięśnie i drogi oddechowe otrzymują odpowiednią ilość powietrza, co zmniejsza ryzyko chrapania. Wystarczy podeprzeć kilka poduszek za głowę lub użyć grubej poduszki.Unikaj chrapania, trzymając się z daleka od pokarmów bogatych w węglowodany, szczególnie późno w ciągu dnia. Pokarmy takie jak pizza, ciasto i ciasteczka mogą wypełniać żołądek i powodować nacisk na przeponę. Spowoduje to ściśnięcie dróg oddechowych, utrudniając przepływ powietrza i powodując chrapanie.Jeśli zjesz lub wypijesz jakiekolwiek produkty mleczne przed pójściem spać w nocy, pogorszy to Twoje chrapanie. Nabiał może wytwarzać dodatkowy śluz, a to spowoduje zatkanie dróg oddechowych. Prowadzi to do chrapania i okropnego snu dla Ciebie i osoby, z którą sypiasz każdej nocy.Zanim przeczytałeś ten artykuł, być może poczułeś się nieswojo z problemem chrapania. Teraz widzisz, że istnieje wiele różnych kroków, które możesz podjąć, aby zmniejszyć wpływ, jaki ten stan ma na Ciebie i Twojego partnera. Śmiało wypróbuj niektóre z tych wskazówek i zobacz, jak mogą wpłynąć na jakość Twojego snu.

admin