Leasing dla osób prywatnych – czy warto?

Leasing przede wszystkim kojarzy się z przedsiębiorcami, którzy szukają wygodnej i opłacalnej formy finansowania zakupu pojazdów i maszyn. Bez wątpienia leasing to dobra alternatywa dla tradycyjnego kredytu gotówkowego. A jak to wygląda w przypadku osób prywatnych, nie posiadających działalności gospodarczej? By określić koszty leasingu samochodu do użytku prywatnego warto skorzystać z kalkulatora raty leasingowej, dostępnego na stronie firmy CLS Sp. z o.o.

Leasing dla osób prywatnych nazywany jest po prostu leasingiem konsumenckim. Działa podobnie jak kredyt, jednak często oferuje niższe raty. Jest to związane z tym, że formalnym właścicielem auta jest firma leasingowa, która za miesięczną opłatę, wcześniej uzgodnioną z klientem, użycza mu pojazd, sama natomiast może dokonywać odpisy amortyzacyjne, na czym zarabia. Obecnie leasing konsumencki nie jest jeszcze tak popularny, jak leasing dla firm, ale warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu, zanim weźmie się kredyt czy zainwestuje oszczędności w zakup nowego samochodu.

W przypadku leasingu ważne jest oszacowanie kosztów. To one powiedzą, czy warto wejść w leasing, czy jednak lepiej skorzystać z innych możliwości. Kalkulator leasingowy od firmy CLS, eksperta w usługach doradczych związanych z finansowaniem, to doskonałe narzędzie, które w szybki i prosty sposób pomoże ustalić, czy leasing konsumencki jest opłacalny. Ten intuicyjny kalkulator rat leasingowych działa w oparciu o kilka prostych danych, które należy narzędziu przekazać. Przede wszystkim najpierw należy zaznaczyć, że leasing będzie dotyczył samochodu osobowego – w tym celu wystarczy kliknąć ikonę auta osobowego. Oprócz takich pojazdów kalkulator umożliwia także wybranie samochodu ciężarowego, maszyny rolniczej, maszyny budowlanej oraz sprzętu przemysłowego. Następny krok to wpisanie wartości netto i brutto auta oraz określenie za pomocą suwaków wartości wpłaty własnej (w procentach), okresu leasingowania i wartości wykupu po ustaniu umowy leasingowej (w procentach). Po dostarczeniu programowi tych danych, kalkulator leasingu od razu poda orientacyjną wartość raty. Należy jednak pamiętać, że jest to liczba jedynie informacyjna – konkretna firma leasingowa może zaproponować inną ofertę.

admin