CZY MAŁE ZAWSZE MUSI BYĆ CIASNE?

Decydując się na budowę domu o powierzchni nieprzekraczającej 100 m2 powierzchni, nie musimy być skazani na życie w ciasnocie. Zaprojektowany dom powinien być przede wszystkim funkcjonalny i dostosowany do mieszkańców. Na co zwrócić uwagę, decydując się na projekt małego domu, aby móc się cieszyć komfortem wynikającym z obcowania w naszych czterech ścianach?

Podczas wyboru projektu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego aspekty funkcjonalne. Istotna jest powierzchnia wewnętrzna naszego domu, która powinna być maksymalnie zagospodarowana, tak, aby każdy metr kwadratowy był funkcjonalnie wykorzystany. Co zrobić, aby efekt ten uzyskać? Oczywiście warto zwrócić się z pomocą do doradców świadczących zarówno usługi projektowe bądź budowlane, jak warszawska firma: https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl. Odpowiednie zaplanowanie naszego domu i realizacja projektu z pewnością będzie prostsza i mniej stresująca.

Rozsądne zagospodarowanie strefy dziennej i zastosowanie układu otwartego doda jej nie tylko przestronności, ale stwarza również wiele możliwości do zmiany poszczególnych funkcji, w zależności od naszych potrzeb, dzięki czemu przestrzeń komunikacyjna naszej strefy dziennej ma formę bardziej użytkową niż wypoczynkową. Decydując się na mały domek warto pomyśleć o dużej ilości przeszkleń, dzięki którym nasz dom będzie się optycznie wydawał większy, a odbijające się w szkle promienie światła będą naturalnie rozjaśniać nasze przestrzenie.


Mały domek będzie przyjemniejszy w użytkowaniu wraz z dostosowanym do niego pomieszczeniem gospodarczym przeznaczonym na różnego rodzaju sprzęty i akcesoria. Warto zwrócić uwagę czy w przygotowanym projekcie dysponujemy pomieszczeniem tego typu. W naszym niewielkim domu dobrze jest przewidzieć również miejsce na garderobę połączoną z pralnią i suszarnią. Mając do dyspozycji projekt domu nieprzekraczający 100 m2, warto zdecydować się na jedna kondygnację. Jednokondygnacyjny dom w połączeniu z brakiem skosów, umożliwi uzyskanie większej przestrzeni.

Przed wyborem projektu warto się zastanowić, jakie mamy potrzeby i wymagania względem planowanej przez nas decyzji o budowie domu. Jest to istotne chociażby z tego względu, aby po zakończeniu prac budowalnych nie poczuć się rozczarowanym czując, że nasz wymarzony dom wcale taki wymarzony nie jest. Nie tylko styl i wygląd domu ma tutaj znaczenie. Ważne jest, aby nasz dom był przede wszystkim wygodny, przestronny i posiadał właściwy układ funkcjonalny, umożliwiający podział na strefę dzienną, nocną i gospodarczą. Na naszej niewielkiej powierzchni powinno się znaleźć wszystko to, co, jest niezbędne do użytkowania również w dużym domu. Nasz układ funkcjonalny powinien być na tyle dobrze rozwiązany, aby dzięki niemu móc łączyć i dzielić poszczególne pomieszczenia naszego domu.

Istotne jest, aby projekt naszego domu posiadał przejrzysty układ komunikacji, jak również przestronne i prawidłowo doświetlone pomieszczenia o optymalnych powierzchniach. Pamiętajmy także, że przy podejmowaniu decyzji o ostatecznym projekcie warto skonsultować go z firmą, która będzie świadczyć dla nas usługi wykończeniowe. Na terenie Warszawy działa wiele firm dbających o nasze wnętrza, ale tylko niektóre oferty warte są uwagi, bazując na cenach i oferowanej jakości wykonania. https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/cennik

admin