Specjalistyczne wysięgniki koszowe

Podczas budowy wysokich specjalistycznych hal z pewnością potrzebny będzie odpowiedni podnośnik, dźwig, różnego rodzaju sprzęt budowlany, który będzie mógł dostarczyć wszystkie niezbędne materiały na dużej wysokości.

Oczywiście należy pamiętać, że potrzebne będą także podesty dla pracowników, przykładowo spawacz czy też monter, który będzie chciał połączyć poszczególne elementy metalowe przy hali, będzie często musiał pracować na dużej wysokości. Może być to 5 czy też 12 metrów, w zależności od danego projektu, wówczas dobrym pomysłem może być podnośnik nożycowy, który charakteryzuje się łatwością obsługi oraz małą wielkością zarówno koszyka jak i wózka napędowego. Dzięki temu możliwe będzie łatwe podjechanie także w miejscach trudno dostępnych miejscach. Specjalistyczne wysięgniki koszowe

Oczywiście możemy dobrać różnego rodzaju wózki, które będą pasowały akurat tam, gdzie będziemy prowadzili pracę budowlane.

Warto także pamiętać, iż czasem dostęp do niektórych miejsc na placu budowy jest utrudniony, zatem nie zawsze uda nam się podjechać tam podnośnikiem pionowym. W tym przypadku należy zastosować inny rodzaj podnośnika koszowego, z wychylającym się ramieniem. Tego rodzaju podnośniki koszowe zazwyczaj znajdują się na podwoziu samochodu dostawczego lub ciężarowego, ważne jest tutaj, aby samochód stał odpowiednio na podłożu, często wykorzystuje się dodatkowe wysięgniki oraz wsporniki, które sprawiają iż punkty podparcia są szersze. Dzięki temu możliwy jest daleki wysięg kosza. Oczywiście kosze przeznaczone są dla określonej liczby pracowników, mogą one posiadać maksymalny udźwig, który jest ograniczony. Często są to kosze dla dwóch pracowników, którzy mogą zabrać ze sobą sprzęt, zatem może być to 300 lub 400 kg. W koszu znajduje się także specjalny system sterowania i joystick, za pomocą którego osoba znajdująca się w koszu będzie mogła regulować jego położenie we wszystkich płaszczyznach, jest to bardzo wygodne aby operator mógł sam dostosować wysokość kosza. Tego rodzaju podesty może dostarczyć nam firma Podesty.Rentals, która posiada szeroki wybór różnego rodzaju podnośników różnych typów, które mogą unosić kosze na różne wysokości w zależności od potrzeb.

admin