Zdobądź najlepsze umiejętności zarządzania projektami

Rozważ zainwestowanie czasu, wysiłku i pieniędzy w certyfikację PRINCE2, aby rozpocząć rozwój kariery w zarządzaniu projektami

PRINCE2, czyli Projects in Controlled Environments, Version 2, Foundation and Practitioner, to jedne z najpopularniejszych certyfikatów Project Management na całym świecie. Istnieje wiele powodów, dla których warto uzyskać certyfikat PRINCE2. Niektóre są oczywiste, inne nie, a czasami jest to po prostu wymóg od pracodawcy, aby uzyskać taki certyfikat. Z tych powodów każdego roku tysiące profesjonalistów na całym świecie przystępuje do egzaminów certyfikacyjnych PRINCE2. Taki certyfikat zapewnia również najbardziej oczywistą korzyść, czyli znacznie ulepszony zestaw umiejętności zarządzania projektami. Dzięki szkoleniu PRINCE2 profesjonalista uczy się i zaczyna wdrażać lepsze, bardziej wydajne umiejętności zarządzania projektami. Poznasz metodologię, terminologię, ramy, wspólne systemy i procedury używane przez dużą liczbę managerów projektów, a także poznasz wszystkie umiejętności potrzebne do skutecznego planowania, inicjowania, monitorowania, zarządzania i wykonywania projektów. Specjaliści posiadający certyfikat PRINCE2 na ogół stosują metodologię, która jest alternatywą dla PMP, a znajomość obu zestawów najlepszych praktyk zapewnia im większą elastyczność i wszechstronność.

W przeciwieństwie do innych certyfikatów, PRINCE2 kładzie większy nacisk na zbiór zasad zarządzania projektami, które obejmuje, niż na przestrzeganie instrukcji ze sztywnym zestawem reguł.

Jako przewodnik techniczny wyjaśnia wszystkie procesy i etapy projektu oraz role i obowiązki z nimi związane. Ta metodologia nie powie ci, jak zarządzać następnym zadaniem w projekcie, ale upewni się, że naprawdę rozumiesz wszystkie zasady i procesy projektowe oraz jak nimi zarządzać. Wybierając prince2 foundation certyfikat, należy wziąć pod uwagę czas poświęcony na naukę i przygotowanie się do egzaminu, związane z tym koszty i zakłócenia, które wprowadza w innych obszarach życia zawodowego. PRINCE2 oferuje wyjątkową zaletę, że możesz zacząć od przygotowania tylko do egzaminu PRINCE2 Foundation.

admin