Mocne, długowieczne i estetyczne, czyli gotowe panele ogrodzeniowe

Rozpoznając rynek ogrodzeniowy, wielu inwestorów trafia na systemy płotów do samodzielnego montażu. To bardzo popularne rozwiązanie. Są trwałe, niezawodne, praktyczne i łatwe w montażu, a do tego znacznie tańsze od innych typów ogrodzeń. Dlaczego jeszcze warto inwestować w panele ogrodzeniowe?

Rodzaje paneli ogrodzeniowych

Jakiego typu płotem można ogrodzić działkę? Najdroższe rozwiązanie to skomplikowane konstrukcje murowane, w których budulcem jest kamień albo cegła. Inny elegancki typ płotu to palisady z kutego bądź odlewanego żelaza. Wszystkie te rodzaje ogrodzeń wymagają przygotowania specjalnego projektu i powierzenia wykonania zlecenia doświadczonym rzemieślnikom. Z drugiej strony możemy się zdecydować na tanie i szybkie w montażu płoty z siatki albo z drewna. Pierwsze rozwiązanie cechuje się niewielką wytrzymałością, drugie wymaga częstej i pracochłonnej konserwacji. Ekonomicznie opłacalnym, a zarazem trwałym i estetycznym sposobem na postawienie płotu są panele ogrodzeniowe. To konstrukcje składające się z prefabrykowanych elementów, które pozwalają na łatwy i szybki montaż. Jakie jeszcze mają zalety?

Panele, czyli solidny płot za niewielkie pieniądze

Systemowe płoty z paneli wykonane są z metalu. To sztywne pręty zespawane w ażurowy wzór. Taka konstrukcja jest odporna na naprężenia, uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Skutecznie opiera się też szkodliwym wpływom czynników atmosferycznych, takich jak śnieg, deszcz, mróz i wiatr. To zasługa zabezpieczeń antykorozyjnych. Metal jest bardzo trwałym materiałem. Sprawia, więc, że panele ogrodzeniowe służą bezawaryjnie przez wiele lat. Nie wymagają też pracochłonnych zabiegów konserwacyjnych. Co ważne, do takiego płotu możemy bez problemu dobrać dopasowane ogrodzenia frontowe oraz furtki. Ich montaż jest prosty i nie zajmuje dużo czasu – mogą się go podjąć nawet amatorzy (warunkiem jest odpowiednie przygotowanie podłoża, do czego może być niezbędny ciężki sprzęt). Z drugiej strony budowę ogrodzenia z paneli możemy też powierzyć profesjonalnej ekipie.

admin