Najczęstsze błędy dekarskie

Powiedzenie, że planując budowę domu należy zainwestować w fachową ekipę – nie wzięło się znikąd. Jest to podstawa do zadowalającego efektu i braku problemów w przyszłości. Zawsze warto zatrudnić profesjonalnego dekarza, ale dla pewności, by zweryfikować jakość otrzymanej usługi, możemy jeszcze zwrócić uwagę na kilka newralgicznych elementów.

Dach i jego wykonanie to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów całego domu lub budynku. Daje on pewność ochrony i bezpieczeństwa, niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Niestety w związku z tym, jakiekolwiek błędy w wykonaniu dachu, będą miały efekty uboczne w całym domu. Szukając profesjonalnej ekipy należy rozpocząć wyszukiwania od dekarstwo szczecin oraz dekarz szczecin. Błędy dekarskie są niejednokrotnie trudne do naprawienia i skutkować mogą nawet zrywaniem dachu i kładzeniem go od nowa. Jednak kiedy w czasie kładzenia dachu, zorientujesz się, że coś może być nie do końca prawidłowe – warto szybko interweniować, ponieważ jest to moment kiedy można jeszcze wszystko naprawić.
Pierwszym z częstych błędów dekarzy jest Uszkodzona lub źle ułożona membrana dachowa. Membrana dachowa stanowi jeden z najważniejszych elementów podkładu pod pokrycie dachowe.

Najczęstsze błędy dekarskie

To na niej spoczywa odpowiedzialność za szczelność dachu i ochronę przed wszystkimi opadami.

Jeśli folia zostanie źle ułożona to komplikuje to osuszanie wewnętrznej struktury dachu. Kolejnym błędem jest nieprawidłowe rozmieszczenie łat, który w konsekwencji może nie zapewniać odpowiedniej sztywności struktury, która powinna być w pełni sztywna i wytrzymała. Kolejnym newralgicznym elementem bywają rynny szczecin, które są jednym z finalnych elementów dekarskich, ale są równie istotne. Złe połączenia między poszczególnymi elementami rynien, mogą spowodować rozszczelnienie i zalanie elewacji. Mówiąc o nieszczelności warto wspomnieć o kolejnym błędzie, jakim są nieszczelne piony – ułożenie dachu wokół pionu musi być wyjątkowo szczelne, ponieważ jest to miejsce, gdzie woda może dostawać się do środka.
Warto nadzorować wykonywane w naszym domu prace dekarskie i interweniować jeśli widzimy, że coś budzi naszą wątpliwość. Dach ma zapewniać nam bezpieczeństwo i stabilizację, a nie powody do zmartwień.

admin