Bądź lepszym fotografem dzięki tym wskazówkom!

Podjąłeś świadomą decyzję, aby przenieść swoje umiejętności fotograficzne na wyższy poziom.

To świetny moment. Poniższy artykuł sprawi, że będziesz totalnym asem z aparatem.Upewnij się, że bierzesz pod uwagę oświetlenie podczas robienia zdjęć. Czy na twój temat rzucą się cienie? Czy Twój obiekt mruży oczy na słońce lub inne jasne światło? Spróbuj się poruszać, aby znaleźć najlepszy kąt oświetlenia, aby uzyskać najlepsze zdjęcie. Spróbuj robić zdjęcia w różnych punktach widokowych, aby zobaczyć, co działa najlepiej.Jeśli wiesz, że następnego dnia masz naprawdę ważną sesję, upewnij się, że dobrze odpoczywasz. Tak, brak snu będzie bezpośrednio skutkował utratą oceny sytuacji, co wpłynie negatywnie na jakość wykonywanych zdjęć. Odpocznij co najmniej osiem godzin w nocy przed sesją zdjęciową.Pamiętaj, że pogoda wpłynie na Twoje zdjęcia. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy podczas robienia zdjęcia, ale ciemne niebo nada Twojemu zdjęciu bardzo ponurą atmosferę. Skomponuj odpowiednio swoje zdjęcia i pozwól, aby pogoda zainspirowała Cię do ciekawych kreacji. Możesz także poczekać na inną pogodę, zanim zrobisz zdjęcia.Upewnij się, że masz odpowiednie oświetlenie przed zrobieniem zdjęcia. Oświetlenie jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem w tworzeniu dobrej czarno-białej fotografii, ponieważ wpływa na teksturę, kontrast i kształt obrazu. Oświetlenie boczne może tworzyć dramatyczne zdjęcia, ponieważ tworzy cienie i podkreśla krawędzie kształtów.Upewnij się, że Twoje zdjęcie ma solidny punkt centralny. Bez dobrego punktu centralnego Twoje zdjęcia będą wyglądały na puste, pozostawiając oko bez miejsca na odpoczynek. Bądź lepszym fotografem dzięki tym wskazówkom!

Twoi widzowie będą bardziej docenić zdjęcie, które ma wyraźny obraz, nawet jeśli fotografujesz krajobraz lub inne szerokie otoczenie.Nie rób zdjęć w pełnym świetle dziennym.

W pochmurny dzień dostaniesz jedne ze swoich najlepszych zdjęć. Jasne światło słoneczne może powodować prześwietlenie, utratę szczegółów i okropne cienie. Rób zdjęcia o zmierzchu lub o świcie w dni, które nie są pochmurne, aby uzyskać optymalne rezultaty na zdjęciach.Dowiedz się, jak używać przysłony w aparacie. Wskazuje, jak wiele rzeczy widocznych w wizjerze będzie ostrych. Niska przysłona oznacza, że ​​tylko pierwszy plan będzie ostry, a tło będzie bardziej rozmyte. Wysoka przysłona oznacza, że ​​wszystko będzie jednakowo ostre.Zapoznaj się z instrukcją dołączoną do sprzętu. Nawet jeśli większość aparatów jest dość intuicyjna, instrukcja wyjaśnia, co robi każda funkcja i jak ją dostosować. Przeczytaj instrukcję, a następnie poeksperymentuj ze swoim aparatem. Powinieneś czuć się komfortowo znacznie szybciej, gdy poświęcisz czas na zapoznanie się ze swoim sprzętem.Dobrym pomysłem jest udzielenie swoim fotografowanym porad na temat tego, w co się ubrać, zanim dotrą na miejsce, aby zrobić jak najlepsze zdjęcie. Nie jest konieczne dopasowywanie kolorów, ale kolory, które się uzupełniają, dadzą przyjemniejsze rezultaty. Polecam ciepłe kolory lub neutralne odcienie; te odcienie dobrze komponują się z różnymi tłem. Jeśli twoi bohaterowie chcą nosić jasne kolory, zasugeruj, aby zawierali również czarne elementy, aby ich strój nie był zbyt przytłaczający.Teraz powinieneś mieć lepsze wyobrażenie o tym, co musisz zrobić, aby poprawić swoje umiejętności fotograficzne. Poświęć trochę czasu na eksperymentowanie z jak największą liczbą aspektów fotografii, a szybko przekonasz się, że jesteś lepszy z aparatem niż kiedykolwiek wcześniej. Te wskazówki powinny ci pomóc, abyś mógł poprawić swoje umiejętności fotograficzne.

admin