Ogród w stylu vintage

Chcąc stworzyć ogród w niepowtarzalnym, oryginalnym stylu, warto nawiązać do stylu z kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat wstecz i postawić na styl vintage. Jak najlepiej wykorzystać go w ogrodowych aranżacjach?

Co mamy na myśli mówiąc o stylu vintage? Jest to umiejętność nawiązywania do poprzednich epok, łączenia starego z nowym i wprowadzania eleganckich elementów, starych mebli i dodatków w nowoczesną przestrzeń. To odniesienie do przeszłości. Planując wyjątkowy ogród w tym stylu należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów. Przede wszystkim należy pamiętać, że styl ten pasuje do większych i mniejszych przestrzeni, najważniejsze jest jednak zachowanie spójności i spojrzenie całościowo na jej wygląd. Musimy brać pod uwagę nawierzchnię, roślinność, kącik relaksacyjny lub grillowy wraz z meblami, a także dodatki. Należy również pamiętać o tym, że ogród powinien pasować do architektury naszego domu, nie może stanowić zupełnie odklejonej rzeczywistości. Jednak rośliny i meble to nie wszystko. Aby postawić na spójność i silny efekt całości, należy pamiętać również o innych elementach takich jak elementy ogrodzenia, ścieżki – tu warto sprawdzić jak wygląda kostka postarzana, a także nie zapominać, że krawężnik cena powinien być pozbawiony kątów i tworzyć płynne linie.

W ogrodzie w stylu vintage świetnie sprawdzą się starodawne altanki, elementy z kamieni i cegieł, a także blaszane konewki, elementy drewniane i rattanowe. Świetnie również sprawdzą się meble z metalu albo dodatki pokryte rdzą, patyną lub odpryskującą farbą. Na rynku istnieją nawet firmy, u których można zamówić dowolne przedmioty wykonane ze stali w kolorze rdzy, która nie tylko świetnie sprawdzi się a anturażu vintage, ale również jest odporna na warunki atmosferyczne.

Inwestycja w ogród, który będzie wyróżniał się oryginalnym stylem jest bezcenna. I wcale nie chodzi tu tylko o oryginalność, ale możliwość przeniesienia się choć na chwilę do innego świata, krainy sprzed lat, którą znajdujemy tuż przy naszym własnym domu. Czy może być coś piękniejszego?

admin