Trwały i estetyczny pedicure hybrydowy

Zabiegi pedicure są ogólnie definiowane jako podstawowa pielęgnacja stóp lub zabiegi kosmetyczne stóp. Ale w rzeczywistości pełnią one nie tylko funkcję kosmetyczną i nie są nowoczesnymi zabiegami, jak można by przypuszczać.

Słowo „pedicure” pochodzi z łaciny i jest połączeniem słów pes (stopa) i cura (opieka). W dawnych czasach te zabiegi były stosowane w celu zapobiegania zaburzeniom i chorobom paznokci. Od czasów starożytnych zabiegi pedicure były tradycyjnie stosowane do przycinania paznokci u stóp, zapobiegania infekcji i zmiękczania stóp poprzez usuwanie martwej skóry. Procedury te pomagają również w postawie, ponieważ wygładzają i rozluźniają stopy oraz zapobiegają problemom na przykład z wrastającymi paznokciami stóp, które mogą powodować ból i utykanie. Dziś pedicure stają się sposobem na życie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. To nie tylko zabiegi pielęgnacyjne, ale również dekoracja paznokci stóp za pomocą różnego rodzaju lakierów do paznokci. Manicure i pedicure są często uważane za sposób na rozpieszczanie się, ale są czymś więcej. Oprócz tego, że Twoje dłonie, stopy i paznokcie wyglądają wspaniale, ma to również długofalową korzyść dla ogólnego samopoczucia.


Manicure i pedicure mogą sprawić, że dłonie, stopy i paznokcie będą miękkie i gładkie. Terapia koncentruje się przede wszystkim na skórze wokół paznokci i zabrudzeniach pod nimi. Ponadto zapobiega suchej, popękanej skórze, która często prowadzi do blizn i bolesnych ran, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Regularne zabiegi zmniejszają i zapobiegają rozwojowi różnych infekcji. Ponieważ dłonie są narażone na wiele zanieczyszczeń w różnych produktach, mądrze jest usunąć martwe komórki skóry i brud na skórze, aby przyspieszyć wzrost nowych komórek.
Manicure i pedicure są idealne do relaksu i rozpieszczania w tym samym czasie. Po stresującym dniu udaj się do salonu, aby złagodzić zmęczenie i czerpać korzyści z masażu. Więcej można dowiedzieć się ze strony http://klinika-urody.pl/oferta/pielegnacja-dloni-stop-i-paznokci/pedicure/pedicure-hybrydowy. Po zabiegach pielęgnacyjnych na paznokcie stóp można założyć lakier hybrydowy, którego trwałość to nawet kilka tygodni. To dobry pomysł dla kobiet, które nie mają czasu na częste wizyty w salonie kosmetycznym.

admin