Zdrowe ciepło na wyciągnięcie ręki – poznaj prmomiennik podczerwieni

Zimno? Ogrzej się szybko i skutecznie, dzięki promiennikom ciepła. To nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w niemal każdej sytuacji.

JAK DZIALA PRMOMIENNIK CIEPŁA?

Kompaktowa konstrukcja i wysoka sprawność – jeśli zależy ci na efektywnym ogrzewaniu, promiennik podczerwieni to urządzenie dla ciebie. Zasada działania tych urządzeń polega na emitowaniu promieniowania elektromagnetycznego. Taki sposób wytwarzania ciepła odznacza się bardzo wysoką sprawnością, dochodzącą do 92%. Co to oznacza dla ciebie? Przede wszystkim, mniejsze rachunki za prąd. Promiennik podczerwieni prawie całą zużywaną energię elektryczną przekształca w ciepło. Przy tym, jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które może być stosowane zarówno w niektórych pomieszczeniach w domu, jak i np. w budynkach technicznych, halach produkcyjnych, a nawet saunach. Promiennik ciepła można bez problemu zamontować w dużej łazience, np. wyodrębniając własną saunę infrared.

CIEPŁO NIE TYLKO WEWNĄTRZ

Niewątpliwą zaletą promienników jest możliwość wykorzystania ich także poza domem. Promiennik ciepła krótkofalowy może być z powodzeniem stosowany także jako ogrzewanie tarasów czy balkonów. Dobierając odpowiednio moc urządzenia, możemy zapewnić komfort cieplny nawet podczas mrozów. A jeśli potrzebujemy naprawdę się wygrzać – po wizycie na dworze można wskoczyć do sauny. Oczywiście, ogrzewanej przy pomocy promienników stworzonych do tego celu. To coraz powszechniejsze rozwiązanie – promienniki nie tylko zajmują dużo mniej miejsca, niż tradycyjny piec do sauny, ale są także tańsze w eksploatacji. Ich wydajność jest na tyle duża, że nie musimy obawiać się, że podczas seansu będzie nam zbyt chłodno.

SAMSUNG

ZDROWE CIEPŁO

Każda nowa technologia może na początku budzić obawy. Ale w przypadku promienników nie ma się czego bać – to urządzenia w pełni bezpieczne, przetestowane i przystosowane do użytkowania dla każdego. Emitują promieniowanie podczerwone, ale bez promieniowana UV. Dzięki temu mamy pewność, że nie szkodzą naszym oczom. Promiennik ciepła mniejszej mocy możemy zamontować samodzielnie. W przypadku większych urządzeń i skomplikowanej instalacji konieczna będzie pomoc specjalisty, który pomoże nam także przy wyborze konkretnego modelu.

admin