Awarie i wypadki samochodowe mogą wydarzyć się w każdej chwili

Prawdopodobnie ubezpieczyłeś swój dom przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak włamanie, zalanie lub pożar.

W taki sam sposób możesz ubezpieczyć swój samochód przed awarią w drodze. Jeśli posiadasz starszy model pojazdu, zakup planu pomocy drogowej jest odpowiednim pomysłem, aby zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Ale nowsze modele samochodów również nie są odporne na problemy i awarie w podróży. Na szczęście istnieją przewoźnicy ubezpieczeniowi samochodów, którzy zapewniają tego rodzaju pomoc w nagłych wypadkach w ramach swojego ubezpieczenia. Zakres pomocy drogowej różni się w zależności od firmy. Istnieją jednak funkcje powszechnie dostępne dla objętych usługą pojazdów, takie jak dostawa paliwa, holowanie do warsztatu samochodowego, pomoc w przypadku uszkodzenia opony, czy pomoc w uruchomieniu akumulatora. Jeśli w samochodzie skończy się paliwo podczas jazdy, możesz uzgodnić z ubezpieczycielem, że wyśle technika do twojej lokalizacji. Napełni on pojazd na tyle, abyś mógł dostać się na najbliższą stację benzynową w celu zatankowania baku do pełna. Koszt paliwa, którego potrzebujesz, nie jest pokrywany, ale większość usług pomocy drogowej z tytułu ubezpieczenia zapewnia pewną ilość paliwa lub dostarczenie go za darmo. Awarie i wypadki samochodowe mogą wydarzyć się w każdej chwili

Niezależnie od tego, czy zgubiłeś klucz, został on skradziony, czy nie masz dostępu do samochodu, ponieważ zatrzasnęły się w środku kluczyki, pomoc drogowa pomoże ci bezpiecznie odblokować drzwi samochodu.

W zależności od warunków twojej polisy, ubezpieczyciel może częściowo lub w całości pokryć koszty podróży i opłatę serwisową ślusarza. Czasami w drodze zdarzają się przypadki, że psuje się lub wyłącza akumulator w samochodzie. Również w takiej sytuacji pomoc drogowa 24h Wrocław może zająć się usunięciem usterki. Kiedy zostaniesz unieruchomiony na drodze przez przebitą oponę, przyjedzie do ciebie specjalista z pomocy drogowej i wymieni uszkodzone koło na miejscu, jeśli posiadasz zapasowe i jest to możliwe do przeprowadzenia na miejscu. W innym wypadku auto zostanie odholowane do warsztatu samochodowego.

admin