Ciepło na zawołanie

Każdy chciałby mieszkać w domu komfortowym, wygodnym i ciepłym.

Bez względu na to czy tylko co wprowadził się do nowo wybudowanego domu, czy też mieszka w budynku, który liczy już sobie kilka dekad, jednym z najważniejszych czynników sprzyjających zapewnieniu komfortu mieszkania jest odpowiedni poziom temperatury wewnątrz takiego budynku.

Choć systemy ogrzewania są różne, a stosowane w nich technologie ogrzewają pomieszczenia w często zupełnie odmienny sposób to większość łączy jedna wada – konieczność doprowadzenia medium, najczęściej gorącej wody, które jest nośnikiem ciepła. Jest jednak jeden rodzaj systemu ogrzewania, który nie wymaga dodatkowego nośnika ciepła. Tym systemem jest ogrzewanie na podczerwień.

Ogrzewanie domu elektrycznością jest bardzo proste. Nie trzeba bowiem tworzyć specjalnej instalacji, doprowadzającej wodę do danego źródła ciepła. Rozwiązanie jest tutaj bowiem o wiele prostsze. Źródło ciepła, określane fachowo mianem promiennika, jest zależne jedynie od przyłączenia go do źródła energii.

W praktyce oznacza to, że w każdym miejscu, w którym jest dostęp do gniazdka elektrycznego, istnieje możliwość sięgnięcia po ogrzewanie elektryczne i zastosowania go w danej lokalizacji

Ciepło na zawołanie

W niezmiernie dużym stopniu ułatwia to montaż promienników.

Co więcej z takim montażem jest w stanie poradzić sobie każdy, do jego wykonania niezbędne jest bowiem jedynie zawieszenie specjalnych uchwytów mocujących w miejscu przewidywanego usytuowania danego promiennika. Zadanie takie nie jest zbyt trudne i powinien z nim sobie poradzić każdy, kto potrafi używać wiertarki, młotka i śrubokręta.

Jednakże chyba najbardziej podstawową zaletą ogrzewania na podczerwień jest sposób w jaki rozchodzi się ciepło. Jest ono bowiem emitowane w sposób podobny do promieniowania emitowanego przez słońce. Promieniowanie podczerwone w istocie daje ciepło dopiero w momencie styku z danym przedmiotem, który może później, po nagrzaniu się, oddać je do otoczenia. Jest to niewątpliwa zaleta tego rodzaju ogrzewania.

Inną zaletą jest chociażby fakt, iż korzystanie z ogrzewania na podczerwień w żadnym stopniu nie niesie ze sobą ryzyka powstawania wilgoci, a co za tym idzie także i pojawiania się pleśni, spowodowanej właśnie tą wilgocią. Warto przy tym zauważyć, że panele grzewcze można montować nie tylko na ścianach, ale również na suficie, co daje o wiele szersze możliwości aranżacyjne, niż ma to miejsce w przypadku ogrzewań typowych. Reasumują ogrzewanie na podczerwień nie dość, że jest skuteczne, to jeszcze i bardzo wygodne.

admin