Kosmetyki do makijażu mineralnego mają wiele zalet

Wiele lat temu podkłady zostały zaprojektowane w celu zamaskowania twarzy grubą i zwykle nieestetyczną warstwą kryjącego koloru.

W dzisiejszych czasach oczekujemy jednak o wiele więcej od makijażu, a formuły mineralne wyróżniają się w tym, co powinny oferować kosmetyki. Wiele tradycyjnych kosmetyków zawiera syntetyczne składniki, chemikalia i zapachy, które mogą podrażniać i pogarszać cerę. Z drugiej strony makijaż mineralny jest wolny od talku, wypełniaczy i syntetycznych składników, takich jak olej mineralny, ropa naftowa i sztuczne zapachy. W rzeczywistości dobry kosmetyk mineralny do makijażu powinien być wykonany w 100 procentach z naturalnych minerałów, więc zawsze będziesz wiedział dokładnie, co nakładasz na swoją skórę. Z tego powodu są to produkty odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry, w tym dla cery wrażliwej lub podrażnionej oraz dla osób z trądzikiem różowatym. Makijaż mineralny jest nie tylko przyjazny dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii, ale także nie zatyka porów, co oznacza, że nie blokuje ich, co może prowadzić do wyprysków i krostek. Jeśli regularnie odczuwasz skutki zaczerwienienia lub trądziku, mineralna formuła powinna być preferowana w każdej stosowanej pielęgnacji skóry lub w makijażu.

Również jeśli sucha lub odwodniona skóra jest Twoim głównym zmartwieniem, makijaż mineralny może również pomóc w utrzymaniu jej odpowiedniego nawilżenia.

Zabiegi w salonach kosmetycznych, takie jak peelingi do twarzy, mikrodermabrazja i terapie laserem sprawiają, że Twoja skóra może być czerwona lub pokryta plamami przebarwień, co nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Na szczęście dobrej jakości mineralny makijaż, taki jak pudry mineralne, można nakładać bezpośrednio po zabiegach na twarz, można go stosować nawet po niektórych operacjach. Nie tylko ukryje zaczerwienienia, ale także pomaga wyleczyć i ukoić skórę. Makijaż mineralny może również służyć jako dodatkowa ochrona przed słońcem, ponieważ jednym z kluczowych składników jest dwutlenek tytanu, który zapewnia naturalny filtr przed promieniami UV porównywalny z co najmniej SPF 15.

admin