Jak wybrać atrakcyjną nieruchomość w celach inwestycyjnych?

W ostatnich latach zauważamy stary stały wzrost cen nieruchomości, coraz więcej Polaków inwestuje w mieszkania, domy czy też działki różnego przeznaczenia.

Związane jest to ze słabą ofertą banków, a także słabymi alternatywami jeżeli chodzi o inwestowanie, czy oszczędzanie pieniędzy. Szanse zarobku na rynku nieruchomości widzą nie tylko polskie firmy, ale także inwestorzy zagraniczni, jest to zauważalne głównie w dużych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk gdzie ceny nieruchomości osiągają bardzo wysokie poziomy. Chodzi tu nie tylko o same lokale mieszkaniowe, ale także punkty handlowe, siedziby firm, duże powierzchnie w centrach miast wykupują także galerie handlowe czy supermarkety. W wyniku wzrostu cen działek, rosną także proporcjonalnie koszty zakupu mieszkania u dewelopera, w każdym większym mieście atrakcyjne działki są już najczęściej wykupione, Wiele firm poszukuje więc inwestycji na obrzeżach, gdzie także rosną ceny. Obecnie wybudowanie domu na przedmieściach jest także dużym wydatkiem, ceny działek budowlanych często osiągają wartość 10000 zł za ar. Dlatego też całkowity koszt wybudowania domu, stale wzrasta. Jak wybrać atrakcyjną nieruchomość w celach inwestycyjnych?

Jako że chcemy mieszkać w otoczeniu przyjaznym, często poszukujemy działek na osiedlach domków jednorodzinnych, które posiadają dobrą infrastrukturę.

Oczywiście tego rodzaju działki to spory wydatek, jednak znajdują swoich nabywców. Może być to bardzo dobry pomysł dla inwestorów, którzy chcą inwestować swoje pieniądze na rynku nieruchomości. Ilość ziemi w danej lokalizacji w końcu zostanie wyczerpana, ceny więc zaczną rosnąć, jeżeli interesują nas inwestycje długoterminowe, przykładowo powyżej 5 lat, inwestycja w ziemię może być bardzo dobrym pomysłem, i bardzo dobrym zwrotem z inwestycji. Podobnie w przypadku mieszkań, szczególnie opłacalny może być zakup mieszkania zaniedbanego, które przeznaczone będzie do remontu, dzięki czemu jego cena wyraźnie wzrośnie. Kiedy szukamy nieruchomości po okazyjnych cenach warto skorzystać z wyszukiwarek, takich jak: www.maxon.pl/komercja/biurowce-na-sprzedaz. Możemy wyszukiwać nie tylko budynki przeznaczone na cele komercyjne, ale także domy i mieszkania na sprzedaż. Podczas wyszukiwania możemy bardzo dokładnie określić nasze wymagania. Zatem będziemy mogli podać wielkość lokalu, a także lokalizację, można podać województwo, miasto lub też dzielnice w której poszukujemy nieruchomości.

admin